Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pytanie dotyczące odczytywania kodu z pliku oraz funkcji if

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-18 18:27
Autor Wiadomość
xlkey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pytanie dotyczące odczytywania kodu z pliku oraz funkcji if
» 2013-11-18 18:11:22
Dzień dobry!
Jestem całkowicie świeży w temacie programowania, uznałem że czas to zmienić. Pisząc proste programy natrafiłem na pewną trudność.
C/C++
#include <iostream>
#include <cstdio>
using namespace std;
int main()
{
    cout << "bla bla wpisuj cos";
    unsigned int a;
    cin >> a;
    if( a == 1 ) {
       
    }
    if( a == 2 ) {
       
    }
    if( a == 3 ) {
       
    }
    if( a != 1 && a != 2 && a != 3 )
         return 0;
   
}
Taki prosty kod. Tutaj zaczynają się moje 2 pytania:
1) Czy jest możliwość, że po wykorzystaniu if dla 1,2,3 pobierze kod z innego pliku (na kształt html), po prostu zamysł tego programu będzie dla mnie duży. Coś na zasadzie budowania diagramów.
2) Próbuję osiągnąć efekt na końcu, taki, że dla każdej cyfry poza 1,2,3 wróci do początku czyli tekstu bla bla i wpisania zmiennej "a".
Pozdrawiam :)
P-96573
pekfos
» 2013-11-18 18:13:32
1. Co..?
2. Pętla.
P-96575
kubek3898
» 2013-11-18 18:15:10
Co do 2 punktu to pętla np. do while i warunek w niej typu while(a != 1 && a != 2 && a != 3); + czyszczenie ekranu.

@edit

Szybszy.
P-96577
xlkey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-18 18:17:08
1. Pisząc strony w htmlu można mieć główny plik index oraz podrzędne nawiązujące do tego głównego, który odsyła do poszczególnego pliku przy określeniu np. danej wartości. Czy jest takie coś możliwe w C++ i czy w ogóle jest sens to robić czy lepiej trzymać cały kod w jednym pliku i w nic takiego się nie bawić.
2. Pętla for?
P-96578
f651144
» 2013-11-18 18:22:26
Na podstawie treści wnioskuję, że jesteś baaaardo świeży, ale bardzo dobrze, że postanowiłeś to zmienić! Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia! ;)

1. Pytanie jest trochę... niejasne. Wydaje mi się jednak, że wiem o co Ci chodzi i... polecałbym Ci przerobić jakiś kurs dla początkujących. Odnoszę wrażenie, że do końca nie rozumiesz kodu, który masz przed sobą i czym jest programowanie (i musisz wiedzieć, że html to nie programowanie).
2. Znów każę Ci poszukać sobie kursu. Jest sporo sposobów na taki efekt pętle, instrukcja goto, itp. To są naprawdę podstawowe zagadnienia.

Ale żeby nie zostawiać Cię z niczym: pomyśl trochę nad poniższym kodem.
C/C++
#include <iostream>

using namespace std;
int main()
{
    while( 1 )
    {
        cout << "bla bla wpisuj cos";
        unsigned int a;
        cin >> a;
        if( a == 1 ) {
            return 1;
        }
        else if( a == 2 ) {
            return 2;
        }
        else if( a == 3 ) {
            return 3;
        }
    }
}
P-96580
xlkey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-18 18:27:36
a dziękuje :)
czytam kurs właśnie na tej stronie, jestem na obsłudze strumienia wejściowego i tak jakoś wyszło, że zacząłem się nad tym głowić :) jak to powiedział mi mój prowadzący: "programowanie" w htmlu to jak jazda na motorynce, niby jest, ale i tak wstyd :D
właśnie pętlę mam za kilka rozdziałów, więc powoli idę do przodu :) dzięki wielkie za pomoc, dojdę do while to zacznę majstrować :P
P-96582
« 1 »
  Strona 1 z 1