Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Visual C++ tworzenie tablicy współrzędnych

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-25 05:58
Autor Wiadomość
Skayfer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Visual C++ tworzenie tablicy współrzędnych
» 2013-11-24 18:42:08
Witam

Piszę właśnie w Visual c++ 2008 program, który będzie rysował wykres funkcji kwadratowej. Za pomocą textbox'ów pobiera on od użytkownika wartości współczynników a,b,c tworzy wzór funkcji, następnie program wylicza współrzędne punktów przez które przechodzi wykres. I tutaj mam problem. Chce narysować ten wykres za pomocą Graphics.DrawCurve

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/7ak09y3z(v=vs.110).aspx?cs-save-lang=1&cs-lang=cpp#code-snippet-1

tylko, że osobno mam wartości x (punktu1, punktu 2 .itd), a osobno wartości y. Jak stworzyć tablicę w której element będzie miał formę punkt(int x1, int y1), tak jak w tym przykładzie z msdn ?

Ogólnie nie rozumiem jak tworzyć tablice wieloelementowe ( bo chyba takie potrzeba w tym przypadku ?).

Z góry dziękuje za wszelką pomoc.
P-97374
Buby
» 2013-11-24 19:01:07
Dołącz
#include <vector>
.

Teraz stworzymy dynamiczną tablicę struktury
POINT
 pochodzącej z WinApi.
Struktura ta ma dwa parametry - x i y.

Tak może wyglądać kod:

C/C++
#include <vector>
#include <windows.h>

POINT PunktPomocniczy;
std::vector < POINT > Punkty; /* Tworzymy dynamiczna tablice typu POINT o naziwe 'Punkty' */
int WspolrzednaX;
int WspolrzednaY;

/* Jakiś kod, dający te punkty i przypisujący do zmiennych int WspolrzednaX i int WspolrzednaY */

/* Tutaj dobrze, byłoby dać jakąś pętlę np for */
PunktPomocniczy.x = WspolrzednaX; /* Tutaj dodajemy do struktury dane punktu X */
PunktPomocniczy.y = WspolrzednaY; /* Tutaj dodajemy do struktury dane punktu Y */

Punkty.push_back( PunktPomocniczy ); /* Dodajemy punkt na koniec tablicy */
/* Tutaj zamkniesz petle */

/* Do funkcji wstawiasz tylko Punkty[] */

P-97381
Skayfer
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-25 05:58:35
Ok ten problem mam już rozwiązany, za to pojawił się kolejny. Chciałbym, żeby w labelu pojawiał mi się wzór funkcji y=ax^2+bx+c, gdzie a,b,c to wartości wpisane przez użytkownika w polach textbox. Wie ktoś jak to zrealizować ?
P-97418
« 1 »
  Strona 1 z 1