Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[WINAPI - WM_VSCROLL] Obsluga scroll okna

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-26 07:06
Autor Wiadomość
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[WINAPI - WM_VSCROLL] Obsluga scroll okna
» 2013-11-25 19:13:22
Hey ho

Po 2h googlowania sie poddaje i ponownie pukam tutaj.
stworzylem male okienko (a raczej obszar) ("hLv") wewnatrz mojego okna ("this->h_mainwindow") w ktorym zaleznie od tego ile potrzeba, dynamicznie tworze rzedy roznych kontrolek (taki moje autorskie ListView). Moje okienko ("hLv") ma stala wielkosc 730, 200 jak widac nizej i zdarza sie ze rzedow kontorolek jest za duzo i nie sa wyswietlone w moim oknie:


moj przyklad:
C/C++
//{...}
HWND hLv = CreateWindowEx( 0, mojeLV, "x", WS_CHILD | WS_VISIBLE | WS_BORDER | WS_VSCROLL, 10, 345, 730, 200, this->h_mainwindow, NULL, GetModuleHandle( 0 ), NULL );

//{...}

for( i = 1; i <=( int ) this->ko_raty; i++ )
{
    this->list[ i ]->h_pl_kolejnosc = CreateWindowEx( 0, "ComboBox", "", WS_CHILD | WS_VISIBLE | WS_DISABLED, 0, height, 50, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
    this->list[ i ]->h_pl_rodzaj = CreateWindowEx( 0, "ComboBox", "", WS_CHILD | WS_VISIBLE | WS_DISABLED, 50, height, 110, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
    this->list[ i ]->h_pl_kwota = CreateWindowEx( 0, "ComboBox", "", WS_CHILD | WS_VISIBLE, 160, height, 110, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
    this->list[ i ]->h_pl_oproc = CreateWindowEx( 0, "ComboBox", "", WS_CHILD | WS_VISIBLE | WS_DISABLED, 270, height, 40, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
    this->list[ i ]->h_pl_datapl = CreateWindowEx( 0, DATETIMEPICK_CLASS, "", WS_CHILD | WS_VISIBLE, 310, height, 80, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
    this->list[ i ]->h_pl_opis = CreateWindowEx( 0, "ComboBox", "", WS_CHILD | WS_VISIBLE, 390, height, 350, 20, hLv,( HMENU ) 999, GetModuleHandle( NULL ), NULL );
}

Oczywiscie zycie bylo by zbyt piekne by scroll tak poprostu tu dzialal.

chodzi o to by scroll pojawial sie automatycznie jesli wyjde poza vertykalna wartosc okienka, zeby scroll box (thumb) mial odpowiednia dlugosc zaleznie od tego jak bardzo wyszedlem poza obszar, no i oczywiscie by zawartosc okna sie przesuwala zaleznie od tego jak przesuwam scroll box (thumb).

Moje pytanie ... Czy ktos wie skad wziasc przyklad ktory moge uzyc tutaj?
jesli mialbym przechodzic przez dokumentacje i sam to rozkminiac to zajeloby mi to 2-3 dni.
Latwiej by bylo to zrozumiec na przykladzie ale tekiego znalezc nie moge, albo za skomplikowany albo za prosty i nie obsluguje wszystkiego co do scrolla potrzebne.

dzieki.
b
P-97456
berkov
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-26 07:06:13
Mam, artykul mial troche dziwna nazwe ale znalazlem:
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/hh298421(v=vs.85).aspx

mozna zamknac :-)
P-97538
« 1 »
  Strona 1 z 1