Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Visual C++] Tworzenie aplikacji okienkowych (Qt, MFC, .NET)

Ostatnio zmodyfikowano 2013-11-28 14:26
Autor Wiadomość
CodeFun
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Visual C++] Tworzenie aplikacji okienkowych (Qt, MFC, .NET)
» 2013-11-27 13:08:42
Witam

Dotychczas korzystałem z bibliotek Qt. Tam pisanie aplikacji okienkowej było dla mnie przejrzyste, logiczne. W Visual C++ z tego co widzę korzysta się z platformy NET dodatkowo nie za bardzo czuję potrzeby definicji klas typu.
ref class
Trochę o tym poczytałem, że to klasa, umieszczana na stercie i można się do niej odnosić przez referencje. Jest jeszcze parę innych nowości jak zauważyłem.
Chciałem zapytać czy można jakoś VC++ skonfigurować, aby działał na podstawowej składni C++ ?

P-97648
kubawal
» 2013-11-27 14:41:36
Działa - wystarczy, że wybierzesz projekt C++ (Empty Project)
Wszystko co ma w nazwie CLR, można wywalić do kosza :)
P-97654
CodeFun
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-27 16:20:07
Pomożesz mi z tym ruszyć ? Bo przez te zagnieżdżenia klasy w klasie normalnie... Na samym początku chce stworzyć puste okno. Nie wiem jakie biblioteki dołączyć w nagłówkach, ale chyba nic bo MSDN to jakaś baba w babie. Intuicyjnie wiem, że należy dziedziczyć po klasie, która jest odpowiedzialna za sam formularz. Będzie to zagnieżdżona klasa Form w klasie.
System::Windows::Forms::Form
Nie wiem co "includować", żeby biblioteka System była widziana.
Poniższy kod wywala oczywiście z milion błędów.

więc tak main()
C/C++
#include "Formularz.h"

main()
{
   
    System::Windows::FormsApplication::EnableVisualStyles(); System::Windows::FormsApplication::SetCompatibleTextRenderingDefault( false );
    System::Windows::FormsApplication::Run( new Formularz() );
}

Formularz.h
C/C++
class Formularz
    : public System::Windows::Forms::Form
{
public:
    Formularz( void );
    virtual ~Formularz( void );
};

Formularz.cpp
C/C++
#include "Formularz.h"


Formularz::Formularz( void )
{
   
}

Formularz::~Formularz( void )
{
}

P-97668
DejaVu
» 2013-11-27 16:36:27
Jak chcesz stworzyć aplikację okienkową to użyj do tego C#. C++ jest kulawy do tego. Visual C++ posiada bibliotekę MFC do tworzenia aplikacji okienkowych, ale ona jest nieporównywalnie trudniejsza niż utworzenie aplikacji w [Qt, C++] czy też C#.
P-97674
CodeFun
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-28 08:03:12
Rozumiem. Czyli najlepiej będzie skombinować np: Visual Studio 2013 (Visual Studio 12) i zacząć szkolić się w C# ?
Swoją drogą, mam pytanie powiązane, ale natury komercyjnej. Czy warto znać dobrze QT szukając pracy na rynku czy raczej lepiej się skupić na C# i obsłudze VS ? Wiadomo, że wszystko jest dodatkowym atutem, ale na czym teraz będzie mi lepiej się skupić ?
P-97732
DejaVu
» 2013-11-28 14:12:01
Popatrz na ogłoszenia. Qt jest mile widziany na rynku C++, C# stanowi również spory procent rynku, więc także dobrze go znać.

PS. Jeden temat = jeden problem.
P-97744
CodeFun
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-11-28 14:26:00
Ok dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Z tym pytaniem "komercyjnym" to było między wierszami :)
Właśnie instaluje VS Express 2013 i będę się powoli wdrażał w C#.
P-97745
« 1 »
  Strona 1 z 1