Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[qt ] threading, przeladowanie funkcji run()

Ostatnio zmodyfikowano 2013-12-04 10:35
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[qt ] threading, przeladowanie funkcji run()
» 2013-12-04 10:35:32
czesc. Mam programik z GUI i jezeli mam zaznaczony jeden radiobutton, chce, zeby Thread wykonywal mi sie okreslona liczbe razy, krora definiuje nizej w polu textowym. Jezeli ale nie jest ten radiobutton zaznaczony, chce zeby program wykonywal sie w nieskonczonosc albo do nacisniecia guzika. Przeladowalem sobie funckje run, tak ze idzie z roznymi argumentami, niestety dopiero teraz doszedlem do tego, ze thread uruchamiam za pomoca start. I tu pojawiaja sie schody, funkcja start nie jest virtualna, wiec nie moge zdefiniowac, ktory run ma wybierac. Pytanie: mozna to jakos zrobic lepiej niz tak jak ja mysle: - chce stworzyc nowa klase wywodzaca sie z tej i tam przeladowac run ?


EDIT:
Jezeli dodam do funkcji run argumenty, to nie wykonuje sie ona poprawnie. Dlatego, teraz probuje, bez dodawania argumentow, po prostu argumenty zadeklarowac gdzies w funkcji i do nich sie odwolywac. Jak wyjdzie, dma znac o efektach, a moze ktos zna lepszy sposb?


Edit2:

jezeli przeladowuje funckcje wirtualna dodajac jej argumenty, powoduje, ze funkcja korzystajaca z tej funkcji nadal korzysta z funkcji bez argumentow, czyli z funkcji o poziom wyzej. Czyli start korzysta nadal z funkcji run bez argumentow. Zatem przeladowywanie funkcji run dodajac jej argumenty nie wchodzi w rachube. Temat do zamkniecia.
P-98246
« 1 »
  Strona 1 z 1