Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[qt] phonon, odtwarzanie muzyki

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-16 19:17
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[qt] phonon, odtwarzanie muzyki
» 2013-12-17 18:42:03
Witam,

mam problem z odtwarzaniem muzyki za pomoca bibliotek QT. Mam na kompie DirectX11. Probowalem uzywac dwoch przykladow podstawowych z dokumentacji, niestety moje glosniki nadal milcza. Oczywiscie wczesniej dolinkowalem phonoma i dodalem odpoweidnie headers - wszystko sie elegancko komplikuje. Ponizej przedstawiam, co za przyklady uzywalem:

C/C++
Phonon::MediaObject * music = Phonon::createPlayer( Phonon::MusicCategory, Phonon::MediaSource( "ALARM.WAV" ) );
music->play();
 
i drugi:

C/C++
Phonon::MediaObject * mediaObject = new Phonon::MediaObject( this );
mediaObject->setCurrentSource( Phonon::MediaSource( "/mymusic/barbiegirl.wav" ) );
Phonon::AudioOutput * audioOutput =
new Phonon::AudioOutput( Phonon::MusicCategory, this );
Phonon::Path path = Phonon::createPath( mediaObject, audioOutput );
 
odgrywanie muzyki owej jestt slotem sygnalu nacisniecia przycisku. niestety na forum nie znalazlem nic na temat takiego bledu. Spotkal sie ktos juz z czyms takim ?
P-99474
madmike44
» 2013-12-18 07:31:23
Jakiej wersji biblioteki używasz ?
P-99554
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-18 17:50:23
4.8.5 hmm, faktycznie posprawdzam jak bede mial czas dokumentacje od mojej wersji. Dodatkowo odpalilem przyklad playeta z qt creatora i muzyka faktycznie leci. Wiec nastepne moje cele: poczytanie doku mojej wersji oraz przeanalizowanie zego playera.
P-99585
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-19 09:59:54
w QT 4.8 wyglada to identycznie w dokumentacji. Zatem pozostaje jedynie analiza przykladow.
P-99636
DejaVu
» 2013-12-23 01:22:16
Jak coś wykombinujesz to się podziel rozwiązaniem :) Mało osób dzieli się u nas informacjami na temat Qt-a. Przypuszczam, że mało naszych użytkowników go używa/zna, albo tak dobrze radzą sobie z dokumentacją, że pytania nie padają :)
P-99907
sajmon
» 2013-12-23 10:34:46
phonon potrzebuje jeszcze pluginów, które znajdziesz w katalogu z Qt i musisz je wrzucić do folderu z aplikacją, tylko u mnie działało to dobiero po dodaniu pliku qconf z lokalizacją aplikacji.
Mój odtwarzacz http://sourceforge.net/projects/psmp/?source=directory możesz źródła podejrzeć :)

@edit
tam mam że po 1 uruchomieniu on tworzy ten plik i dopiero wtedy działa muzyczka :P
P-99914
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-01-06 14:55:28
dobrze by bylo, zebys podal kod a nie sama aplikacje. W koncu udalo mi sie odtwarzsjac plik mp3. Problemem jest jeszcze, ze nie otwiera mi sie on drugi raz. Jak mialem odtwarzanie muzyki podlaczona do buttona, to jak klikalem na button odtwarzala mi sie ta muzyka, tak czesto i ile razy chcialem. Niestety chcialbym reagowac na zmiane zawartosci strony. Strona zmienia sie co okolo godzine. JEzeli zaszla jakas zmiana chce, zeby otworzyla mi sie strona i zagrala muzyka. Za pierwszym razem dziala, w nastepnych razach otwiera sie tylko strona, bez muzyki .
P-101418
MrPoxipol
» 2014-01-08 18:33:44
P-101612
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona