Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML] Problem z uruchomieniem podstawowej testowej aplikacji

Ostatnio zmodyfikowano 2013-12-22 21:35
Autor Wiadomość
giersz2
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML] Problem z uruchomieniem podstawowej testowej aplikacji
» 2013-12-22 02:25:19
Korzystam z środowiska Cod::Blocks. Skonfigurowałem je według poradnika na tej stronie. Próbuję uruchomić kod testowy z tej strony:
C/C++
#include <SFML/Graphics.hpp>
#include <cmath>

int main()
{
    sf::RenderWindow okno( sf::VideoMode( 320, 240 ), "Kurs SFML 2.0 - http://cpp0x.pl" );
    sf::Clock stoper;
    while( okno.isOpen() )
    {
        sf::Event event;
        while( okno.pollEvent( event ) )
        {
            if( event.type == sf::Event::Closed )
                 okno.close();
           
        } //while
        okno.clear();
       
        sf::CircleShape ksztalt( std::sin( stoper.getElapsedTime().asSeconds() ) * okno.getSize().y / 8 + okno.getSize().y / 4 );
        ksztalt.setOrigin( sf::Vector2f( ksztalt.getRadius(), ksztalt.getRadius() ) );
        ksztalt.setPosition( okno.getSize().x / 2.0f, okno.getSize().y / 2.0f );
        ksztalt.setFillColor( sf::Color::Yellow );
        okno.draw( ksztalt );
       
        okno.display();
    } //while
    return 0;
}
Po paru poprawkach w konfiguracji, próbowaniu różnych wersji biblioteki (W końcu zadziałało dla wersji GCC 4.7 TDM (SJLJ) - 32 bits. Dla innych były błędy w linkowaniu lub z .dll-kami) w końcu udało mi się uruchomić aplikacji ale od razu pojawiło się okienko z tytułem "Call stack", a wnim 3 linie z błędami:
#0 6E182A9E sf::Window::Window(this=0x0) (D:\developpement\sfml\sfml\src\SFML\Window\Window.cpp:48)
#1 68ED62E1 sf::RenderWindow::RenderWindow(this=0x0, mode=..., title=..., style=2686700, settings=...) (D:\developpement\sfml\sfml\src\SFML\Graphics\RenderWindow.cpp:42)
#2 00401513 main() (E:\projekty\test\SFML test 1\main.cpp:6)
Nie wiem czym to jest spowodowane i proszę o pomoc. Nie posiadam partycji o symbolu 'D' mimo że pojawia się ona w tych błędach.

Wersja kompilatora:
C:\Users\xxxxxxx>g++ --version
g++ (GCC) 4.4.0
Copyright (C) 2009 Free Software Foundation, Inc.
This is free software; see the source for copying conditions.  There is NO
warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
Jednak nie jestem pewien czy akurat z tej korzysta środowisko. Wiem że mam na dysku co najmniej 2 kompilatory.
P-99779
MrPoxipol
» 2013-12-22 12:17:13
Używasz starego kompilatora..do bibliotek skompilowanych pod 4.7 (a masz 4.4)..widać to zresztą po logach przez Ciebie dostarczonych.
Piszesz, że posiadasz 2 kompilatory na dysku. Odnajdź ten 4.7 i ustaw do niego ścieżkę w Code::Blocks lub ewentualnie skompiluj biblioteki pod 4.4.

// No chyba, że posiadasz 4.8.x, to tutaj też musisz skompilować ze źródeł.
P-99797
polkom21
» 2013-12-22 21:35:13
Najlepiej zawsze skompilować sobie źródła bo wtedy jesteśmy pewni, że nie będzie żadnego problemu z winy kompilatora.
P-99881
« 1 »
  Strona 1 z 1