Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Niemożność odczytania pliku .txt

Ostatnio zmodyfikowano 2013-12-26 16:36
Autor Wiadomość
Fertood
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Niemożność odczytania pliku .txt
» 2013-12-26 00:38:14
Witam.

Mam problem, a dokładnie nie mogę w żaden sposób otworzyć pliku .txt aby zrobić zadanie z rozdziału "Wczytywanie danych z pliku za pomocą operatora >>".
Otwieranie pliku działa na takiej samej zasadzie, jak robiłem w poprzednim rozdziale ( tam działało ), ale zawsze kończy się niepowodzeniem.

C/C++
#include <iostream>
#include <string>
#include <fstream>
using namespace std;




bool Wczytanie( string sNazwaPliku )
{
    ifstream plik;
    plik.open( sNazwaPliku.c_str() );
   
    if( !plik.good() )
         return false;
   
    // kod...
}




//  Program Files (x86)/CodeBlocks/Projekty/Pliki_Wczytywanie_do_zmiennych

int main()
{
    string NazwaPliku = "E:\\Program Files (x86)/CodeBlocks/Projekty/Pliki_Wczytywanie_do_zmiennych/Liczby.txt";
   
    if( !Wczytanie( NazwaPliku ) )
         cout << "Nie udalo sie wczytac pliku";
   
    return 0;
}

W Build log otrzymałem takie informacje:

Checking for existence: E:\Program Files (x86)\CodeBlocks\Projekty\Pliki_Wczytywanie_do_zmiennych\Wczytywanie_zmiennych_z_pliku.exe
Executing: E:\Program Files (x86)\CodeBlocks/cb_console_runner.exe "E:\Program Files (x86)\CodeBlocks\Projekty\Pliki_Wczytywanie_do_zmiennych\Wczytywanie_zmiennych_z_pliku.exe" (in E:\Program Files (x86)\CodeBlocks\Projekty\Pliki_Wczytywanie_do_zmiennych)

Moje zapytanie jest właśnie gdzie ten błąd leży. Kod analizowałem dziesiątki razy i jest ok. Więc problem musi leżeć gdzie indziej.
Może to byc pozycja - cb_console_runner.exe?

I drugie pytanie, odnośnie ścieżki do pliku. Gdyż nie mogę otwierać plików, np. E:/XX.txt . A muszę podawać pełne ścieżki, np. E:/ZzzZ/xxxx/yyyy/Plik.txt
P-100126
MrPoxipol
» 2013-12-26 01:12:48
Czemu nie podasz względnej ścieżki?
P-100130
Fertood
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-26 01:46:30
C/C++
string NazwaPliku = "Liczby.txt";

Ścieżka względna także daje niepowodzenie.
P-100134
MrPoxipol
» 2013-12-26 12:17:17
Plik jest w folderze projektu? (t.j w folderze ustawionym w Code::Blocks jako katalog roboczy)
P-100147
Fertood
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2013-12-26 16:36:32
Problem został  rozwiązany.
Jak się okazało, Windows ukrył rozszerzenie pliku. I zamiast "Liczby.txt" , plik nosił nazwę "Liczby.txt.txt" 
P-100175
« 1 »
  Strona 1 z 1