Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Aplikacja uruchamiająca inną tuż po starcie systemu windows]

Ostatnio zmodyfikowano 2014-02-07 13:51
Autor Wiadomość
Corso273
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Aplikacja uruchamiająca inną tuż po starcie systemu windows]
» 2014-02-07 12:27:33
Witam
Czy istnieje możliwość stworzenia aplikacji w c++ używając kompilatora DEV, która uruchamia się po zalogowaniu do komputera a następnie uruchamia program VPN.exe a w nim klika Connect (takie makro jakby).

Potrzebuję takiej aplikacji na 10 komputerach - bo za każdym razem gdy chcę coś zsynchronizować między nimi muszę połączyć się na nich VPN'em(lub poprosić kogoś by się podłączył VPN'em).

Używam klienta Cisco.


Jeśli istnieje - może jakieś rady?:D

(To czy dostane wskazówki by stworzyć samemu taką aplikację czy skorzystać z gotowego rozwiązania jest mi obojętne potrzebuję rozwiązania)
P-104161
MrPoxipol
» 2014-02-07 12:49:26
Jak VPN.exe posiada argument do odpalania z konsoli, który pozwoli na łączenie się to można tak zrobić.
ShellExecute()
A do autostartu dodajesz przez wpis w rejestrze (już nie pamiętam klucza).
P-104162
alixir
» 2014-02-07 13:13:55
Ogólnie aby odpalić VPN przy uruchamianiu system, niewymagana jest ingerencja osób. (opis może być niedosłowny bo nie mam polskiego systemu obecnie)

- Tworzysz połączenie VPN
- Uruchamiasz i na ekranie połączenie VPN zaznaczasz "Zapisz tę nazwę użytkownika i hasło dla następujących użytkowników"
- Zaznaczasz "Każdy kto używa tego komputera"
- Wchodzisz we właściwości
- W opcjach odznaczasz:
 a) "Pokazuj postęp podczas łączenia"
 b) "Pytaj o nazwę i hasło, certyfikat itp."
 
- Teraz wystarczy, że nakażesz systemowi uruchamiać to połączenie samoczynnie przy starcie. Możesz to zrobić na kilka sposobów:
a) wrzucasz połączenie do autostartu
b) tworzysz zaplanowane zadanie, które uruchamia się każdorazowo po zalogowaniu dowolnego użytkownika

Po resztę informacji jak tego dokonać odsyłam do gogle
P-104164
Corso273
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-07 13:51:19
Dzięki Wielkie!

Wasza pomoc bardzo się przydała.
P-104167
« 1 »
  Strona 1 z 1