Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

ms visual c++ 2008 czy dev c++

Ostatnio zmodyfikowano 2009-09-17 21:38
Autor Wiadomość
chestero
Temat założony przez niniejszego użytkownika
ms visual c++ 2008 czy dev c++
» 2009-09-16 19:47:34
Witam

Swoja przygode z c++ zaczolem wlasnie od tej strony, aktualnie pilnie studiuje symfonie Grebosza. Od paru dni kodze tam jakies bardzo proste gierki w allegro.
Przerobilem kurs allegro ktory jest tutaj zamieszczony (kursik extra!) ale znalazlem jeszcze jeden na lamach strony gamedev:
 
http://www.gamedev.pl/files/articles/Kurs%20Allegro5/kurs_cz1.pdf

Teraz tak, kurs powyzej jest napisany dla srodowiska ms visual a kurs tutaj raczej dla dev c++ z ktorym nigdy nie mialem zadnych problemow.

Moj problem: wszedzie (no moze prawie wszedzie) gdzie czytam od programisty c++
pracodowacy oczekuja znajomosci platformy .NET i znajomosci ms visual.
Do tej pory w dev c++ szlo mi bardzo dobrze ale boje sie ze w nim niema zabardzo przyszlosci. Jednak jesli porownac oba kursy jeden pisany jest pod to srodowisko drugi pod tamto to przesiadajac sie na visual'a mam wrazenie jakbym musial zaczynac sie uczyc wszystkiego od nowa. Czy warto przesiasc sie na ms visual'a ?

Mam nadzieje ze nie pogmatwalem zabardzo
z gory dziekuje za odpowiedz.
P-10280
Artair
» 2009-09-17 12:30:37
Powiem tak - Dev jest stary. Ja korzystam głównie z Code::Blocks albo MS Visuala - wolę Code::Blocks, bo jest mniej "mulasty". A co do nauki - przecież i tak większość rzeczy musisz robić tak samo, tylko kilka kwesti technicznych musisz sam rozwiązać (ale to programista umieć powinien i tak :D ). Po prostu - przesiądź się na cokolwiek innego niż Dev i coś, co jest rozwijane, a będzie to na pewno bardziej przyszłościowe :)
P-10290
chestero
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-09-17 18:28:00
echh.. szczerze powiedziawszy to juz sam nie wiem. Od kilku dni zamiast pisac i sie uczyc c++ to glowkuje co mam robic. Z jednej strony pasowalo by sie przesiasc na ms visuala bo w platformie .NET jest przyszlosc z drugiej jednak strony:

- w visual'u to jest to teraz C++\CLI a nie C++ bo zwykle "hello world" wyglada zupelnie inaczej chociaz po "staremu" tez chyba mozna pisac (ale nie wiem jak to jest do konca)

- w szkole piszemy w dev'ie (jestem w IV tech.) tu bede sie uczyl pisac pod visual'a tu pod dev'a !? bezsens...

- ucze sie na wlasna reke z symfoni Grebosza i programy ktore sa napisane w tej ksiazce nie kompiluja sie w visual'u (albo ja nie umiem ich odpalic)


Moglbym oczywiscie z tymi moimi problemami isc do nauczyciela swojego od programowania a nie zawracac wam tu gitary ale nauczyciela mam takiego ze szkoda sie rozpisywac o jego wiedzy ;/ takze bardzo licze na wasza pomoc.
Moze jednak zostac przy tym dev'ie a gdy przyjda studia wtedy sie przerzucic na platforme ms ?

acha kupilem rowniez ksiazke MS VISUAL C++ 2008 jednak opisuje ona jezyk C++/CLI i to obiektowy i wogole styl tworzenia (bo to pisanie napewno nie jest) programow ktory mi zupelnie nie odpowiada.

edit: literowki
P-10298
GoldWolf
» 2009-09-17 21:32:59
Z jednej strony pasowalo by sie przesiasc na ms visuala bo w platformie .NET jest przyszloscTrochę powątpiewam w to, bardzo zasobożerna przykładem są panele kontrolne sterowników ATI(Szczególnie) i nVidii, a wydajnością czasami przypomina Javę.
P-10306
GoldWolf
» 2009-09-17 21:36:40
To sobie powątpiewaj dalej, rzeczywistości i tak to nie zmieni.A gdzie to wyczytałeś na forum linuxa...
P-10307
chestero
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-09-18 20:27:52
Przerzuce sie na CodeBlocks, zrezygnuje ze srodowiska ktore jest nie rozwijane, nie stabilne itp. jak powiedziales Ten zuy, na takie ktore w ktorym czuje sie dobrze i co najwazniejsze programy skopiowane stricte z dev'a mi w nim dzialaja.

Nie bede sie mordowal, kursy na tej stronie czy sama symfonia z ktorej sie ucze nie jest tworzona z mysla o platformie .NET

Przyjda studia to bedziemy myslec, narazie bede robil to co lubie i sprawia mi przyjemnosc.

Dzieki wszystkim za pomoc.
Do nastepnego razu ;p
P-10313
manfred
» 2009-09-16 19:51:29
Kilka prawd o Dev-C++:
1. Jego kompilator niepoprawnie generuje kod.
2. Debuger wymaga debugowania.
3. Formatuje jakby był mocno pijany.
4. Został porzucony w fazie beta ok. 4 lata temu.
5. Dev jest niestabilny.
6. Ma nieaktualne nagłówki...
7. Ktoś ostatnio pisał o "Nie wiemy co ta funkcja robi", to mnie rozwaliło...

Przesiadaj się na cokolwiek, wszystko jest lepsze od Deva. Chyba, że lubisz BDSM.
P-19331
manfred
» 2009-09-17 21:16:39
Kto ci zabrania pisania w C++ w Visualu? Kompilator Microsoftu wspiera trzy języki...
Nie ucz się IDE na pamięć, to jest bez sensu, porządny programista da sobie z każdym IDE radę...
P-19339
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona