Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Irrlicht w Qt

Ostatnio zmodyfikowano 2009-09-23 18:35
Autor Wiadomość
Razi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Irrlicht w Qt
» 2009-09-22 22:43:12
Chciałem zrobić zadanie domowe z fizyki w formie aplikacji i potrzebowałbym irrlichta i Qt. Znalazłem taki przykład:
http://irrlicht.sourceforge.net/phpBB2/viewtopic.php?t=15112&highlight=qirrlichtwidget
Ale przy kompilacji wywala błąd:
invalid conversion from `irr::s32, to `void*,

linia to:     params.WindowId = (irr::s32)winId();

po skomentowaniu tej linii, program się kompiluje (musiałem też wywalić addTestSceneNode), ale widget Irrlichta zamiast siedzieć w okienku, jest osobno,a w miejscu, gdzie powinien siedzieć widget, są jakieś pierdoły z pulpitu.

Ma ktoś jaki pomysł? Mam najnowsze Qt i Irrlichta
P-10396
DejaVu
» 2009-09-22 23:26:26
params.WindowId =( void * ) winId();
P-10398
Razi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-09-23 00:26:18
The program has unexpectedly finished.
Próbowałem już wielu sposobów rzutowania
P-10399
DejaVu
» 2009-09-23 01:21:49
Rzutowanie jest poprawne, a czy wartość jest prawidłowa przypisana to inna bajka :)
P-10400
Razi
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-09-23 18:35:54
Zajrzałem do dokumentacji Qt:

WId QWidget::winId () const

Returns the window system identifier of the widget.

Portable in principle, but if you use it you are probably about to do something non-portable. Be careful.

If a widget is non-native (alien) and winId() is invoked on it, that widget will be provided a native handle.

Note: We recommend that you do not store this value as it is likely to change at run-time.

Wychodzi na to, że ta funkcja niekoniecznie działa na innych systemach. Najwyraźniej na windzie działa, a na linuksie trzeba inaczej kombinować, przez X11. Nie mam jak tego sprawdzić na windzie, bo nie mam Irrlichta skompilowanego.

EDIT: na windzie jednak dobrze działa, docelowo to powinno właśnie na windzie odpalić, więc mam nadzieję że nie będzie problemów:D
Ale na linuksie podobno tak samo się osadza...
P-10403
« 1 »
  Strona 1 z 1