Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z Polskim Kodowaniem

Ostatnio zmodyfikowano 2014-03-07 12:31
Autor Wiadomość
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z Polskim Kodowaniem
» 2014-02-23 14:48:30
Witam, natrafiłem na pewien problem. Otóż tworzyłem dzisiaj programik i postanowiłem, że będzie po polsku. Chciałem dać po prostu polskie kodowanie UTF-8, zatem zrobiłem coś takiego:

C/C++
#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <math.h>

using namespace std;

int main()
{
    long double kwota, prowizja, odsetki, ubezpieczenie; //kwoty
    double stopaProwizji, stopaOdsetek, stopaUbezpieczenia; //wartoœci procentowe
   
    system( "chcp 65001" );
    system( "cls" );
    cout << "Witam. Jest to prosty program obliczający koszty kredytu" << endl << endl;
   
    cout << "Podaj proszę kwotę Kredytu, który zaciągamy. Jeżeli podasz liczę równą lub mniejszą od 1 (jednostka waluty), program zakończy się  ";
    cin >> kwota;
    if( kwota <= 1 )
    {
        cout << "\nKwota Kredytu jest zbyt niska, aby obliczyć od niej koszty, dlatego też program się kończy właśnie w tym miejscu" << endl;
        return 0;
    }
   
    cout << kwota; // To nie jest istotne, tutaj coś testowałem ale nie o to chodzi
}

No i problem polega na tym, że program się dobrze kompiluje, jest ok. Pojawia się pierwsza linijka po polsku, z polskimi znakami "Witam. Jest to prosty program obliczający koszty kredytu". Jednak to wszystko. Program nie przechodzi dalej. Nic się nie dzieje. Nie wiem, gdzie popełniłem błąd. W ustawieniach Edytora też ustawiłem UTF-8. No i polskie znaki owszem są, tylko nie chce przejść do etapu, gdzie program będzie prosił o dane. Jakieś pomysły albo sugestie, co może być nie tak ?? Za pomoc byłbym na prawdę wdzięczny :)
P-105142
Winner_Of_Death
» 2014-02-23 15:26:34
A czemu tam jest dwa razy
endl
?
cout << "Witam. Jest to prosty program obliczający koszty kredytu" << endl << endl;
P-105143
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-23 15:31:11
Ponieważ chcę, aby te drugie cout wypisało swoją wartość dwie linijki niżej w konsoli, zamiast jednej ^^
P-105144
Winner_Of_Death
» 2014-02-23 15:47:43
Sory, mój błąd. Nie mógłbyś zamiast UTF-8 użyć std::string PL? Jest to dosyć łatwe. Przykład masz tu: Polskie znaki w konsoli - 4 post.
P-105146
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-23 15:51:42
Hmm, nie chciałbym marudzić, ale podałeś mi link do Google ;p
P-105147
Winner_Of_Death
» 2014-02-23 15:55:22
Hahaha
Sry, mój błąd ;D Trzymaj: Polskie znaki w konsoli
P-105148
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-23 18:51:09
Dzięki za temat, pomysł z tą funkcja jest dosyć ciekawy, aczkolwiek trochę nie wygodny, dlatego też chciałem popróbować coś z tą komendą systemową. Pragnąłbym też zauważyć, że owa działa bez zarzutu, tylko właśnie tylko ten pierwszy cout wypisuje swą wartość i na tym się zatrzymuje. Nie znam przyczyny i dlatego napisałem tutaj.
P-105155
Nitr0Skay
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-02-24 21:21:12
To ktoś napisałby, dlaczego tylko ten pierwszy cout się wykonuje, a następne już nie ?? Jeżeli uzyskałbym odpowiedź, byłbym wdzięczny :)
P-105229
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona