Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

odnośnie bibliotek - C++

Ostatnio zmodyfikowano 2014-03-19 23:14
Autor Wiadomość
pipilek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
odnośnie bibliotek - C++
» 2014-03-19 22:43:39
Witam, mam kilka pytań odnośnie bibliotek graficznych do C++ (allegro,sfml,DX,OGL)

Pytania sa glupie, nie zwracajcie na to uwagi :)

1. Czy da rade napisac taka biblioteke w czystym C++, uzywajac tylko podstawowych headerow C++?
2. chodzi mi glownie o to skad sie to wszystko bierze, bo przeciez te biblioteki tez musialy byc napisane w czyms... tak samo programy rozne do grafiki jak photoshop, AE, tez musialy byc napisane w jakims programie aby ta grafike robic... zatem moje pytanie czy da rade cos takiego zrobic w czystym C++?

wiem ze programowanie jest skomplikowane, chodzi mi o to, ze zaczynamy od programowania bardzo prostych funkcji, ktore sa potem wykorzystywane by tworzyc bardziej skomplikowane funkcje, az pozniej te skomplikowane funkcje pozwalaja nam na robienie naprawde zarabistych rzeczy... i programowanie jest takie... zatem chodzi mi o to czy da rade napisac jakis program ( nawet zaprojektowac czarne okno dla gry 2D) ( te ktore wyskakuje na poczatku jak uruchamiamy allegro) w czystym C++

microsoft dal nam winAPI ( to jest chyba ten header <windows.h>, nie?) ktore pozwala nam na robienie grafiki ale to winAPI tez musialo byc jakos zrobione, wiecie moze w czym oni to zrobili?

tak samo Ci goscie co zrobili allegro, musieli jakos je napisac, wiecie moze w jakim jezyku? i czy daloby rade napisac wlasna biblioteke graficzna w czystym C++? (bez dodawania roznych bibliotek)
Pozdrawiam
P-106822
Monika90
» 2014-03-19 23:11:53
1. Czy da rade napisac taka biblioteke w czystym C++, uzywajac tylko podstawowych headerow C++?
to zależy od systemu operacyjnego, jeżeli w danym systemie można bezpośrednio odwoływać sie do sprzetu, jak w jakimś DOSie, albo jak w ogóle nie ma systemu operacyjnego, to tak - da radę napisać w czystym C++.

microsoft dal nam winAPI ( to jest chyba ten header <windows.h>, nie?) ktore pozwala nam na robienie grafiki ale to winAPI tez musialo byc jakos zrobione, wiecie moze w czym oni to zrobili?
WinAPI to nie jest biblioteka, to jest interfejs systemu operacyjnego. Windows i sterowniki, których używa są (chyba) napisane w C i C++, niektóre fragmenty pewnie w asemblerze.
P-106826
SeaMonster131
» 2014-03-19 23:14:44
tak samo Ci goscie co zrobili allegro, musieli jakos je napisac, wiecie moze w jakim jezyku?
Zapewne C/C++ i OpenGL albo DirectX.
P-106827
« 1 »
  Strona 1 z 1