Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Temat projektu na programowanie zespołowe

Ostatnio zmodyfikowano 2009-10-09 21:40
Autor Wiadomość
marek523
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Temat projektu na programowanie zespołowe
» 2009-10-09 20:02:07
Witam!

Szukam jakiegoś dobrego pomysłu na temat projektu, który mam zrobić na programowanie zespołowe...

Mam totalną pustkę w głowie co można by zrobić.

Zespół ma liczyć 3 osoby.
Czasu mamy dużo, cały semestr...
Chcemy pisać w Javie i posługiwać się Pythonem przy pobieraniu danych z neta.


Macie jakieś pomysły??


Ps. Gierki 2D odpadają bo prowadzący powiedział, że to za łatwe, a żeby zrobić porządną grę w 3D czasu nam nie starczy. Fajnie by było, żeby był to jakiś program użytkowy, który by się niekoniecznie nam kiedyś przydał:)

#EDIT

Nie zauważyłem (C++) przy dziale, ale mam nadzieję, że się nie obrazicie :P
P-10738
DejaVu
» 2009-10-09 20:54:57
Możecie zrobić jakąś aplikację np. do zarządzania ludźmi - dokładniej rzecz ujmując:
1) jest kierownik
2) kierownik musi prowadzić informacje o tym co robią ludzie, ile godzin danego dnia przepracowali, wpisywać co danego dnia dane osoby zrobiły i gdzie się znajdowały (załóżmy, że ludzie są rozproszeni po terenie)
3) kierownik odpowiada za obliczanie kwot na fakturę miesięczną - musi więc posiadać stawki godzinowe pracowników
4) stawka pracownika może się zmieniać
5) do stawki pracownika można zrobic wykres zmian
6) można zrobić różne diagramy/statystyki zarobków itp

Generalnie robota się sprowadza do:
1) zaprojektowania odpowiedniej bazy danych
2) zaprojektowania intuicyjnego i praktycznego interfejsu
3) podziale zadań w zespole
4) kontroli tego co się dzieje
P-10741
marek523
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-09 21:13:29
Dzięki za pomysł, ale wydaje mi się zbyt łatwy...

Ostatnio pisałem z kumplem symulacje giełdy. Zrealizowaliśmy w tym projekcie rejestracje,logowanie i przechowywanie danych użytkowników, synchronizację aktualnych cen i ilości akcji spółek u każdego użytkownika. Wszystko oparte na komunikacji klient-serwer. Prowadzący powiedział, że na tym kursie już nie będziemy realizowali takich prostych projektów więc...

Proszę o więcej pomysłów:)
P-10743
DejaVu
» 2009-10-09 21:16:49
Pokaż mi program trudny do realizacji (skomplikowane algorytmy), praktyczny i jednocześnie niezbyt duży, żeby był akceptowalny przez prowadzącego :)
P-10744
marek523
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-09 21:31:49
No właśnie jak bym taki miał to bym tu nie pisał :P
P-10745
pompom
» 2009-10-09 21:39:08
Może coś ze sztucznej inteligencji, np. oparte na sieciach neuronowych/svm rozpoznawanie polskiej mowy?
W wersji zaawansownej - rozdzielanie kilku rozmów(np. w filmie) i rozpoznawanie każdej z osobna.
P-10746
marek523
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-10-09 21:40:44
Sztuczną też będę miał więc pomysł się przyda, a jak na razie nie mam na ten żadnego pojęcia :)
P-10747
« 1 »
  Strona 1 z 1