Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Allegro5] Czy to normalne, że nic prawie nie działa?

Ostatnio zmodyfikowano 2014-05-04 13:47
Autor Wiadomość
Enigmus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Allegro5] Czy to normalne, że nic prawie nie działa?
» 2014-05-04 11:27:54
Witam.
Ostatnio sobie sprawiłem do deva Allegro5 i TYLKO narzekać nie mam pojęcia, czy źle coś dodałem, czy co, bo dobrze się wszystko kompiluje, ale całkowicie nie robi tego co zapisałem, że ma zrobić...

1)Wcześniej pisałem tu na forum(brak odp...) czy można coś poradzić na błędnie wyświetlające się kolory. Bo biorę, dajmy na to:
al_map_rgb( 0, 0, 0 )
 i otrzymuję ciemnoniebieski...(coś jakby pierwszy argument od koloru nie działał, a pozostałe wariowały)

2)Dodaję sobie prymitywy, tworzę zmienne na współrzędne, gdzie mają być wyrysowywane(np. dla środka okręgu) wstawiam i obojętnie co by było w tych zmiennych to traktuje mi je jako ZERO, lub odmawia współpracy(nic zauważalnego nie zrobi)...

3)Kończy mi pętle while z warunkiem 1, tzn.
while( 1 ) {...}
, gdy w środku dam jakiś prymityw do wyrysowania...

4)I pewnie inne rzeczy, których jeszcze nie zauważyłem...
4.5) Jeszcze jak chcę odpalić .exe który powstaje po kompilacji to wyrzuca: nie mogę znaleźć allegro_monolith_coś_tam.dll

Jak sądzicie w czym może tkwić problem:
a) w komputerze?
b) w złej instalacji?
c) w złym dopasowaniu wersji kompilator, a biblioteka (na 90% pewny jestem że dobrze dobrałem)?
d) w samej bibliotece, lub devie?

Widzicie jakieś rozwiązanie? Podzielicie się nim?

Lub ewentualnie polecicie coś zamiennego co posiada:
-timery(podobny jak w allegro5 dający czas od włączenia programu, lub jakiś inny, lepszy pod względem stosowalności )
-prymitywy
-graficzne okno ze współrzędnymi xD
-obsługę klawiatury
-coś ala bitmapy z allegro5 (możliwość wczytania i używania obrazków w programie)
-jest do opanowania w ww kwestiach na poziomie bardzo podstawowym w ciągu powiedzmy dnia, bo muszę zrealizować szybko projekt

Znam z nazwy OpenGL i teraz go przejrzę(dokumentacja), a jeśli ktoś wie jak sobie z tym problemem powyższym poradzić bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.
P-109251
SeaMonster131
» 2014-05-04 11:35:25
Spróbuj dać rebuild, skoro wprowadzasz zmiany w kodzie, a program zachowuje się dalej tak samo.

4.5) Jeszcze jak chcę odpalić .exe który powstaje po kompilacji to wyrzuca: nie mogę znaleźć allegro_monolith_coś_tam.dll
To wrzuć ten plik obok *.exe.

Lub ewentualnie polecicie coś zamiennego
SFML, SDL, itd.. Ale każdą bibliotekę instalujesz w podobny sposób.
P-109252
Enigmus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-04 11:47:46
Rebuild <?=?> ponowne zainstalowanie biblioteki. Ja już to z 5 razy ponownie instalowałem...
Zmieniałem wersje deva, kompilatora(a nóż może któryś dobrze zadziała)[był zgodny, niezgodny i albo zawsze oddaje te same błędy, albo nie działa(niezgodności)]. Tylko komputera nie zmieniałem... a może to sprawdzę?
Z tym *.exe to pół biedy, że się nie chce sam odpalić byleby ze środowiska się włączało, bo muszę przyszykować kod i go dać na ocenę. W razie jak nie znajdę rozwiązania i czegoś zastępczego to pewnie będę pisał na czuja, a kompilator używał, czy błędów składni nie ma...
P-109253
SeaMonster131
» 2014-05-04 11:55:20
Rebuild <?=?> ponowne zainstalowanie biblioteki.
Nie, rebuild to rebuild. Ponownie skompiluje cały kod itp. Powinna być taka opcja gdzieś koło przycisku z kompilacją.
P-109254
Enigmus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-04 12:00:19
A, chodzi o przebuduj. To samo finalnie otrzymuję.
EDIT.W międzyczasie sprawdziłem to na innym kompie... to ja chyba źle instaluję, bo na drugim to samo, a jego parametry całkiem inne...
P-109256
Gabes
» 2014-05-04 12:29:47
Czy aby nie utworzyłeś nowego projektu poprzez skopiowanie starego, wtedy mógł się zapisać bezwzględny adres pliku xxx.cpp ze starego.
P-109258
Enigmus
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-05-04 13:15:57
Raczej nie. Otwieram nowy projekt i wybieram z możliwości projekt allegro5 i kompiluję potem uruchamiam i już jest błąd, bo ekran powinien być czarny, a jest ciemnoniebieski. I niemal z każdym dodaniem czegokolwiek do programu mam błędne rzeczy(błędne w sensie: nie dzieje się to co ma się dziać...).
P-109262
SeaMonster131
» 2014-05-04 13:26:43
A utwórz pusty projekt i sam go skonfiguruj - warto spróbować.
P-109267
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona