Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z Borland Developer Studio 2006 i Vista

Ostatnio zmodyfikowano 2009-11-10 17:13
Autor Wiadomość
Czerwony
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z Borland Developer Studio 2006 i Vista
» 2009-11-10 11:04:32
Posiadam  BDS 2006 wraz z „witaminką” i co ciekawe, gdy instaluje go pod Windows xp wszystko jest ok., aplikacja działa.
Po zainstalowaniu pod Windows Vista i podmienieniu pliku exe, przy próbie uruchomienia aplikacji wyrzuca komunikat w stylu: you are not licensed to use borland developer studio]
Nie jestem pewien czy dokładnie tak ale coś koło tego na pewno.
W takim bądź razie narzuca mi się pytanie dlaczego witaminka działa pod xp a pod vistą nie ma rezultatów.
Nawet nie wiem czy aplikacja potem mi się gdzieś nie wywali – bo nie ma żadnego potem.
Czy miał kto taki problem, jak to obejść i czy jest sens szukać: bo może się okazać że i tak pod Vistą to nie zahula ???
P-11462
lynx
» 2009-11-10 16:39:15
Generalnie nie pomagamy w tego typu sprawach. Kup orgyginał, jeśli wtedy będziesz miał jakieś kłopoty z konfiguracją środowiska lub lepiej, z pisaniem programów - postaramy Ci się pomóc.
P-11467
DejaVu
» 2009-11-10 17:13:57
Vista ma akurat to do siebie, że tam można uruchamiać aplikacje w trybie administratora jak i zwykłego użytkownika. Wszelkie IDE i kompilatory powinny być uruchamiane w trybie administratora. To jest ogólna informacja na temat Visty.

Muszę sie zgodzić z przedmówcą odnośnie legalności. Obecnie masz do dyspozycji tyle darmowych środowisk programowania do użytku komercyjnego, że mógłbyś rozważyć używanie legalnego oprogramowania. Skoro pracujesz pod Windowsem to proponuję Visual C++ (2008/2010 jeśli jest).

/edit:
Temat zamykam ze względu na to, iż nie jest to dyskusja na temat legalnego oprogramowania.
P-11468
« 1 »
  Strona 1 z 1