Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Konsola CMD - parametr do pominięcia pytania "Czy porównywać kolejne pliki (T/N)?"

Ostatnio zmodyfikowano 2014-07-13 18:39
Autor Wiadomość
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Konsola CMD - parametr do pominięcia pytania "Czy porównywać kolejne pliki (T/N)?"
» 2014-07-13 17:38:37
Googluję, eksperymentuję samemu i nic. Czy wiecie co zrobić, żeby po porównaniu plików poleceniem "comp" otrzymać tylko komunikat o plikach, bez pytania czy porównać następne (tak żeby konsola nie zatrzymywała się oczekując na wpisanie znaku). Próbowałem z różnymi parametrami "/n", "/N", "|n", "/no" itp ale nic to nie dało. Jednak jestem pewien że da się jakoś to pominąć, tylko może nie zwykłym parametrem. Pytam, bo wiem, że funkcjasystem jest jak to DejaVu ładnie określa, "niepoprawne politycznie", ale w małym programie chcę się tylko upewnić, że wygenerowane pliki są poprawne i uznałem że za pomocą polecenia comp będzie najprościej. Mógłbym równie dobrze robić to za każdym razem ręcznie, ale że plików będzie kilkanaście to wolę to zautomatyzować.
P-113742
Monika90
» 2014-07-13 18:23:43
możesz spróbować tego
echo n | comp plik1.txt plik2.txt

albo tego
comp plik1.txt plik2.txt < nul
P-113743
McAffey
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-07-13 18:39:16
Pierwszy sposób elegancki a drugi sprawia że cmd dziwnie się zachowuje, ale oba działają, wiedziałem że jest na to jakiś sposób, dzięki wielkie ;)
P-113744
« 1 »
  Strona 1 z 1