Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Problem z Kompilacją Allegro

Ostatnio zmodyfikowano 2009-11-15 12:32
Autor Wiadomość
Szadziu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Problem z Kompilacją Allegro
» 2009-11-12 21:53:14
Od niedawna zainteresował mnie C++. Po przejrzeniu jednego kursu, zabrałem się za drugi, związany z Allegro. Używam kompilatora Dev-C++, nacisnąłem, POMOC, o dev c++ i tam wybrałem ściąganie uaktualnień, grupę allegro. Zaznaczyłem wszystkie pliki jakie tam były i ściągnąłem je. Przy niektórych pojawiły się błęd, że nie można ich zainstalować ale te główne się zainstalowały.

No więc tworze nowy projekt, wybieram zakładkę multimedia, a w niej Allegro aplication static. Wpisuje tam kod z jednej z pierwszych lekcji:
C/C++
#include <allegro.h>
int main()
{
    allegro_init();
    allegro_exit();
    return 0;
}
END_OF_MAIN();
Niestety podczas kompilacji, wyskakuje błąd:
E:\Allegro\gcc installation problem, cannot exec `cc1': No such file or directory.
  [Resource error] no resources
 E:\Allegro\Makefile.win [Build Error]  [Projekt1_private.res] Error 1
Co mam zrobić, żeby nie było błędu? Zaznaczam, że jestem raczej początkujący i proszę o wytłumaczenie krok po kroku co robić. Przepraszam jeśli podobny temat jest już gdzieś, wtedy proszę o wskazanie jego i zamknięcie tego tematu.
P-11530
DejaVu
» 2009-11-12 22:54:38
1. Czy masz Vistę? Jeśli tak - uruchom środowisko Dev-C++ z prawami administratora (jak to zrobić - nie wiem. Nie mam tego wypasionego produktu Microsoftu ;p). Myślę, że w googlach miliony miały podobny problem.
2. Jeśli nie masz Visty - ściągnij Dev-C++, który poziada kompilator. Błąd który dostajesz oznacza tyle, że nie znaleziono programu za pomocą którego kompiluje się aplikacje.
P-11532
Szadziu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-13 20:53:46
Tylko, że problem występuje tylko gdy ustalam projekt Allegro. Normalne programy mogę  kompilować. Natomiast gdy w Dev c++ w pliku źródłowym wpisuje
C/C++
#include <allegro.h>
int main()
{
    allegro_init();
    allegro_exit();
    return 0;
}
END_OF_MAIN();

to wyskakują takie błędy:



 C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\ccU9baaa.o(.text+0x27) In function `Z13_mangled_mainv':
  [Linker error] undefined reference to `_install_allegro_version_check'
  [Linker error] undefined reference to `allegro_exit'
 C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\ccU9baaa.o(.text+0x62) In function `WinMain':
  [Linker error] undefined reference to `_WinMain'
 C:\Users\Marcin\AppData\Local\Temp\ccU9baaa.o(.text+0x62) ld returned 1 exit status
P-11548
DejaVu
» 2009-11-14 06:26:20
W opcjach projektu trzeba wpisać -lallegro. Pełno takich tematów już było.
P-11557
Szadziu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2009-11-14 09:11:39
Dopisałem i wyskakuje:


  cannot find -lallegro
  ld returned 1 exit status
P-11558
lynx
» 2009-11-14 13:02:18
-lalleg

Chyba, tak czy inaczej musisz tego liba mieć wklejonego do folderu /lib/ kompilatora. A i takich tematów było już dużo więc nie powinieneś mieć problemu ze znalezieniem rozwiązania gdybyś szukał.
P-11561
DejaVu
» 2009-11-14 16:26:27
P-11572
cooldev
» 2009-11-14 18:40:19
Ja ściągnąłem DevPaka i wszystko jest ok
P-11576
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona