Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Code::Blocks na Ubuntu problem z kompilacją

Ostatnio zmodyfikowano 2014-09-14 12:21
Autor Wiadomość
Pietia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Code::Blocks na Ubuntu problem z kompilacją
» 2014-09-13 21:41:23
Witam,

do tej pory działałem na windows 7 w programie dev c++, bardzo fajny i przejrzysty programik. Postanowiłem jednak przesiąść się z windy na ubuntu (bardzo zadowolony jestem ze zmiany, choć mam parę uwag;-)) i jak widzę tam działa tylko Code::Blocks.
Na próbę żeby zobaczyć jak środowisko pracy funkcjonuje napisałem programik:

#include <iostream>
using namespace std;
int main ()
{
cout << "welcome to my spaceship";
}

Wszystko ładnie i pięknie tylko mam problem z jego odpaleniem. Na początku w bulid logu pojawił się komunikat: "Nothing to be done (all items are up-to-date)" ale rozumiem, że to oznacza, iż już program został skompilowany i nie ma potrzeby robienia tego ponownie. Natomiast kiedy odpalam program i klikam "Run" włącza się okno z napisem "permission denied". Co robić żeby szafa grała? Dodam jeszcze, że kompilator jest ustawiony na GNU GCC Compiler...

Pozdrawiam,

Pietia

P.S. Mała dygresja. Zauważyłem, że na forum cpp0x reklamuje się sympatia.pl, wyjęte niczym z kawałów o informatykach, zabawne, nie?:P
P-116950
MrPoxipol
» 2014-09-13 22:13:27
Natomiast kiedy odpalam program i klikam "Run" włącza się okno z napisem "permission denied"
Program na partycji typu? (jak NTFS to mogą być problemy - gdzieś na forum już o tym pisano) - http://superuser.com/a/559985
tam działa tylko Code::Blocks.
Nie tylko.
P.S. Mała dygresja. Zauważyłem, że na forum cpp0x reklamuje się sympatia.pl, wyjęte niczym z kawałów o informatykach, zabawne, nie?:P
Reklama kontekstowa :>
P-116952
Pietia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-09-14 11:44:38
NTFS. Dzięki, będę analizował co z tym dalej zrobić. A jakie są jeszcze środowiska programistyczne na c++ żeby ogarnąć tę sprawę na Ubuntu bez zbędnego grzebania?
P-116968
wojownik266
» 2014-09-14 11:48:57
Jest jeszcze chyba ANJUTA ale nie jestem pewien...
P-116969
MrPoxipol
» 2014-09-14 12:21:04
The exec option must be used to mount the NTFS partition, see http://stackoverflow.com/questions/4306768/how-to-run-c-binaries-on-ntfs-in-ubuntu-10-10 for details.
To nie wina IDE..po prostu trochę inaczej montuj partycję.
A co do samego środowiska to jest Eclipse, KDevelop i wiele innych..jeszcze ma wyjść CPPIDE od JetBrains.
P-116970
« 1 »
  Strona 1 z 1