Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Pytanko na temat kursu C++

Ostatnio zmodyfikowano 2008-06-27 17:22
Autor Wiadomość
pawelll
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Pytanko na temat kursu C++
» 2008-06-20 19:19:50
Witam wszystkich użytkowników, administratorów itp...
Mam pytanie
Chciałem zacząć naukę C++ czyli wpisałem Kurs Dev-C++ i wyskoczyła mi wasza stronka.
Poczytałem trochę o tym, ale po pewnym czasie się zniechęciłem do nauki. Otóż tak, doszedłem a raczej poczytałem parę wstępów i dotarłem do punktu ,,V. Podstawy wejścia/wyjścia, zmienne i operacje na nich,, No i powiedzcie mi czy te zadania mędzy Innym z matmy są ważnym elementem nauki programowania? Bo z matmy to ja cienias jestem. Poprostu chcę się nauczyć programowania w prosty sposób ale z efektami żebym mógł zrobić w 3d pewien pojazd i zaprogramować go zeby mógł się poruszać. I jeszcze powiedzcie mi jaki jest jeszcze potrzebny program do robienia gier bo czytalem pare artykółow i odrazu zacząlem od nauki programowania i potrrzebuje jeszcze jakiegos programu do 3d i czy cos jeszcze jest potrzebne?
Prosze o odpowiedz na forum. Pozdrawiam Paweł:)
P-858
DejaVu
» 2008-06-20 19:41:14
Jeśli chcesz programować w C++ musisz przebić się przez podstawy. To nie jest kurs matematyki tylko kurs C++, który pokazuje jak zapisywać różne rzeczy, w tym proste operacje matematyczne, bez których w programowaniu nie zdziałasz niczego. Jeśli dopiero uczysz się programować, a Twoim celem docelowym jest napisanie gry 3D to niech to pozostanie Twoim celem i realizuj go stopniowo. Gdyby gry 3D pisało się w jeden dzień, to by nie kosztowały one tyle. Myślę, że w dwa / trzy miesiące intensywnej nauki będziesz w stanie wczytać model 3D obiektu statycznego (tj bryły -> np. samochodu) i nadawać jemu kierunek za pomocą kursorów (pomijam tu kolizje itp. bo to kolejne tygodnie ciężkiej nauki). Intensywną naukę uważam za ~10h dziennie i 5 dni w tygodniu. Myślę, że kurs C++, który tutaj się znajduje będziesz w stanie przerobić w 3 tygodnie pod warunkiem, że będziesz się starał zrozumieć każdy rozdział, ponieważ są to podstawy bez których nie napiszesz nigdy żadnej gry w żadnym języku programowania jeśli ich nie przerobisz.

To by było chyba na tyle. Lepiej poptytaj się dobrych programistów ile czasu programują, co w swoim życiu napisali i ile czasu orientacyjnie zajęłoby im napisanie tego co Ty chcesz osiągnąć. Odpowiedzi na te pytania powinny dać Ci do zrozumienia, że umiejętność programowania to przede wszystkim długie godziny siedzenia na nauce, w której musisz rozumieć zazwyczaj 100% materiału, aby umieć się nim posługiwać.
P-859
pawelll
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-06-20 20:01:30
W takim razie powiedz mi ile Ty potrzebowałeś czasu na naukę i co stworzyłeś...
P-860
DejaVu
» 2008-06-20 20:49:18
[tutorial]Programuję łącznie obecnie 8 lat i tak na dobrą sprawę dopiero zabieram się za pisanie dużej gry. Do tej pory podejmowałem chyba 2 próby napisania dużej gry, jednak pomimo tak długiego doświadczenia w programowaniu brakowało mi umiejętności i zaplecza technicznego, które na dzień dzisiejszy uważam, iż posiadam. Zazwyczaj programiści ze średnio ~3 letnim doświadczeniem zakładają grupy programistyczne do tego, aby utworzyć duży projekt (zazwyczaj grę). Większość z nich kończy się fiaskiem i to nie dlatego, że im się nie chciało... tylko że przerosło to najprawdopodobniej ich szeroko rozumiane umiejętności lub możliwości czasowe.
Faktem jest, że 3 lata poświęciłem na Turbo Pascala i rok na Assemblera. Faktem jest, że poświęciłem 2 lata na PHP, MySQL'a. Faktem jest, że poświęciłem około roku na ASP.NET i MS SQL 2000 Server. Faktem jest, że poświęciłem ze 4 lata na język C++ (i w tym czasie uczyłem się wyżej wymienionych pozycji).
Jest możliwe nauczenie się języka C++ w 2 lata na bardzo wysokim poziomie, porównywalnym z moim obecnym a nawet i wyższym, jednak wymaga to dużego nakładu pracy i prowadzenia takiej osoby przez doświadczonego programistę.
Nauką indywidualną nie osiągniesz tego, bo nie będziesz wiedział w którą stronę iść, by efektywnie móc się rozwijać.
/edit:
Muszę jednocześnie tutaj dodać, że książki też Ci nie zastąpią indywidualnego podejścia do osoby ponieważ wszystkie są pisane na jedno kopyto - przedstawić język C++ (czy jakikolwiek inny) i po przeczytaniu jej możesz sobie często powiedzieć: Znam język. Znam C++. Ale jak napisać to co chcę?. Żadna książka nie mówi co dalej, a umiejętność programowania to nie tylko znajomość języka C++, ale i wielu innych rzeczy o których w żadnej książce nie wspominają.
[/tutorial]
P-861
pawelll
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-06-22 18:38:35
A i jeszcze jedno. Jakie jeszcze programy są potrzebne do robienia gier 3d?
Oprócz Dev-C++.
P-864
DejaVu
» 2008-06-22 18:41:03
W C++ jesteś w stanie napisać wszystko. Do tworzenia modeli 3D przyda się jakiś program, jednak nie znam takowych i musiałbym szukać w googlach.
P-865
pawelll
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-06-22 18:47:38
Dobra narazie odłoże szukanie jakiegos programu do robienia w 3d i zajme sie lepiej kursem. A jak kiedys bedziesz mial czas to wrzuc jakis link do fajnego programu.
P-866
pawelll
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zapomnialem o opcji EDIT bo sie spieszyłem
» 2008-06-23 21:46:34
Panie Piotrku, czy jak przerobie ten kurs to juz bede umial  programowac czy jest cos jeszcze? TZN czy jest jakis dalszy kurs?
P-870
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona