Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

CodeBlocks - podpowiadanie składni

Ostatnio zmodyfikowano 2014-10-21 15:11
Autor Wiadomość
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
CodeBlocks - podpowiadanie składni
» 2014-10-17 19:57:28
Witam was serdecznie, zacząłem się bawić Irrlichtem i zainstalowałem go pod CodeBlocks, ale mam problem. Nie działa mi podpowiadanie składni. Jest jakiś sposób, aby je uruchomić? Posiadam system Debian Testing. Z racji tego, że CodeBlocks został usunięty z repozytorium tej gałęzi Debiana, to zainstalowałem go z paczek deb, ale bez paczek codeblocks-contrib-*, bo występowały problemy z zależnościami. Bez tych paczek środowisko działa, ale może to jest problemem braku podpowiadania składni, lub poprostu ja coś źle ustawiłem. Jak to uruchomić?
P-118706
DejaVu
» 2014-10-17 20:40:11
Projekt trzeba utworzyć i wtedy działa podpowiadanie składni.
P-118718
Memento96
» 2014-10-17 20:50:22
Mi działa  z projektem i bez, taki myk ;P Ale i tak wole VS :)
P-118722
MrPoxipol
» 2014-10-17 21:34:26
zainstalowałem go z paczek deb, ale bez paczek codeblocks-contrib-*, bo występowały problemy z zależnościami.
To dodaj repo CB do apta.
http://apt.jenslody.de/
P-118732
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-10-17 23:41:25
@DejaVu: Projekt jest utworzony jako console application.

@Memento96: Nie lubię VS, bo dla mnie to zbyt ciężka kobyła, CB chodzi znacznie lepiej. Ponadto nie dostanę VS na Linuksie, a ja swoje wszystkie projekty piszę właśnie na tym systemie, więc potrzebne mi multiplatformowe środowisko, abym nie musiał ręcznie przenosić plików i ustawień. Tak to w CB na Linux tworzę projekt, potem go przenoszę na Windows, odpalam w CB i ładnie się kompiluje, jedyne co muszę zmienić, to ścieżka do bibliotek.

@MrPoxipol: Właśnie przez problemy z zależnościami nie mogę. Te pakiety wymagają pakietu gamin, który jest zamiennikiem do fam. U mnie jest fam, a nie mogę go wywalić, bo razem z nim poleciałoby całe środowisko.

Znalazłem listę pluginów, które są w tym pakiecie contrib:

   * Code profiler (based on gprof) and code statistics (SLOCs etc)
   * Copy strings
   * DragScroll (enhances mouse operations)
   * Setting of environment variables
   * Source exporter to PDF/HTML/ODT/RTF
   * Header fixup
   * Help
   * Keyboard shortcuts configuration
   * RAD gui-builder for wxWidgets (wxSmith)
   * wxSmith AUI and wxSmith contrib items
   * Selection of small games for relaxing between coding sessions! (BYOGames)
   * Autoversioning
   * ThreadSearch
   * BrowseTracker
   * Valgrind
   * HexEditor
   * IncrementalSearch
   * Codesnippets
   * Library finder
   * Regular expression testbed
   * Symbol table plugin
   * CB koders
   * MouseSap
   * Cccc
   * CppCheck

Nie widzę na niej niczego, co by było związane z podpowiadaniem składni, więc to chyba nie to. Normalnie zainstalowałbym inne środowisko, jakich pełno na Linuksie, ale raz, że przyzwyczaiłem się do CodeBlocks, a dwa, że dzięki niemu mogę bardzo łatwo przenosić projekt napisany na Linuksie na Windows.

Edit: Problem sam się rozwiązał o dziwo. Odpaliłem sobie środowisko i chciałem spróbować i ku mojemu zdziwieniu CB ładnie podpowiada mi składnię. Nie wiem czemu to nie działało ostatnio, może się ciągle przetwarzało czy coś, lecz skoro już działa to problem rozwiązany, dzięki za odpowiedzi.
P-118741
MrPoxipol
» 2014-10-21 15:11:16
dzięki niemu mogę bardzo łatwo przenosić projekt napisany na Linuksie na Windows.
Eclipse, NetBeans, CppIDE (od JetBrains ostatnio wyszło), itd.
P-119154
« 1 »
  Strona 1 z 1