Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Linkowanie - pliki nagłówkowe i źródłowe

Ostatnio zmodyfikowano 2014-11-04 01:49
Autor Wiadomość
anek155
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2014-11-04 01:35:13
Używam deva, (code::blocks nie znajduje mi plików języków). Nie dołączyłem plików .cpp do projektu - bo wydawało mi sie, że na zajęciach nauczyciel powiedział, że nie trzeba( bo powoduje to błąd), chyba coś źle zrozumiałem ;) Dzięki za pomoc, po dołączeniu działa.
PS: Wcześniej też eksperymentowałem z dołączaniem, ale na wersji z private a nie protected, to wyskakiwał błąd z prywatnym fieldem.

Temat zamknę jak skończę resztę zadania ( może znowu popełnię jakiś głupi błąd).
P-119969
Atexor
» 2014-11-04 01:49:51
Nie ma za co, a ze zrozumieniem to chyba poszło w drugą stronę :). Zawsze trzeba dołączać wszystkie pliki które mają "pójść do kompilacji".

Dev C++ to przeżytek, jeśli nie ma wymagań że "musisz" go używać to przerzuć się koniecznie na Code::Blocks. Przez "pliki językowe" masz na myśli język GUI na polski? Myślę, że i ten problem można naprawić, chociaż jeśli chodzi o programowanie to lepiej mieć wszystko w ENG - łatwiej się odnaleźć w angielskich dokumentacjach czy wygooglować ew. błąd kompilatora ;)

Jak możesz zapytaj się nauczyciela, czy w Twojej szkole (licea/technika/studia) jest program Microsoftu DreamSpark, który oferuje uczniom/studentom darmowe, legalne wersje niektórych systemów i programów. Sam korzystam z MS Visuala i po przejściu z Dev C++ (u mnie był obowiązkowy stary Dev C++) przyjemniej się zaczęło pisać programy.

Pozdrawiam
P-119970
1 « 2 »
Poprzednia strona Strona 2 z 2