Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Sposoby na dobrą nauke programowania.

Ostatnio zmodyfikowano 2010-01-13 20:40
Autor Wiadomość
Bartaz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Sposoby na dobrą nauke programowania.
» 2010-01-04 20:28:55
Tak jak w temacie,jak uczycie się danego języka tak żeby szybko się wszystko zapamiętywało?
P-12719
lynx
» 2010-01-04 20:31:10
Dobra Nauka - Dobra Książka
P-12720
TheLukon
» 2010-01-04 20:33:59
Ja naprzykład ucze sie jeden temat na 2 dni. Oczywiście wykonuje więcej ćwiczeń niż jest zadananych w kursie. Utworzyłem także katalog w którym przechowuje moje ćwiczenia, i kody w kursie.
P-12722
kamillo121
» 2010-01-04 20:35:31
Ja ćwiczę ćwiczę i jeszcze raz ćwiczę . Przeczytałem  ten kurs i wciągnęło mnie to więc dziwnym trafem skombinowałem sobie całkiem nieświadomie książkę "język c++" Bjarne Stroustrup . Świetna książka według mnie (bynajmniej początkowe rozdziały, które klepie w ramach powtórek/nauki)Nie jest to nowa książka ale opisany język jest naprawdę bogato ;] (oczywiście w polskim przełożeniu Janiny Mincer-Daszkiewicz )  Książka ma 700 stron prawie z tego co widzę ,wiec jest co klepać ;] Z tego co wiem, to tę książkę sam autorr c++ napisał ;]
P-12723
szyx_yankez
» 2010-01-04 20:45:23
1.Czytamy kurs.
2.Robimy ćwiczenia które zawarte są na końcu każdej lekcji kursu(c++)
3.Tworzymy swoje programy które są związane z daną lekcją(aby lepiej pojąć o co chodzi).

Jednak najwięcej doświadczenia w programowaniu zdobędziesz pisząc własne programy i starając się drobne błędy rozwiązywać samemu .
Moim zdaniem sensu programowania nie wkujesz trzeba to zrozumieć.
Jeżeli chcesz napisać lepszą grę 2d(łatwiej) lub 3d(trudniej)potrzebujesz czasu i doświadczenia na własnych błędach.
Dobre gry pisze się latami w kilkunasto osobowych zespołach, nie chcę cię zniechęcić ale jeżeli uczysz się programowania poto by napisać jakoś super grę(Mega Hit) to niestety musze twój zapał ostudzić .Owszem po kilku latach nauki programowania będziesz mógł pomyśleć o jakimś większym projekcje jednak przed tobą długa i żmudna droga poznawania języka.Wykucie kursu z tej strony to nie wszystko, to tylko podstawy.
Pzdr.
  


P-12724
Elaine
» 2010-01-04 20:46:39
Pisać, więcej pisać, jeszcze więcej pisać, pójść na piwo, pisać... Zapomniałem jeszcze o pisaniu.
P-12725
dmx81
» 2010-01-11 23:16:45
a macie moze jakies wskazowki co do tego, czego po kolei sie uczyc? czy isc wg spisu tresci kursow, czy jest on raczej przypadkowy

ja najpierw powiedzmy "opanowalem" kurs c++ - ten konsolowy, nastepnie przerobilem stl (ten z wektorami), a nastepnie wzialem sie za allegro

na allegro, mimo duzo krotszego kursu niz podstawowy c++, siedze juz chyba tyle samo czasu co nad tym pierwszym, probuje swoich sil w roznego rodzaju zrecznosciowkach

pozniej (ale nie wiem w sumie kiedy do tego przejsc) chcialem nauczyc sie sdl - podobno bardziej rozbudowany

nastepnie fajnie by bylo irlicht (nie pamietam jak sie to pisze) ze wzgledu na 3d

w miedzy czasie fajnie by bylo tez opanowac WINAPI (przez chwilke mialem z tym stycznosc w szkole - przy borlandzie C++)

ale czy takie moje skakanie ma sens?

teraz to jeszcze zabawa w ustalanie kolizji w prostych gierkach i pewnych zaleznosci ... a nie ukrywam, chcialbym z tej nauki wyniesc jak najwiecej

co powinien umiec ktos chcacy szukac pracy jako przyszly programista c++?

zaczynajac oczywiscie jako mlodszy programista czy cos takiego, aby nabrac wprawy - ale co juz na wstepnie powinno sie umiec, bo np widzialem juz wiele ogloszen pracy - szukamy programiste znajacego jeden z jezykow.... i wlasnie bylo c++ miedzy innymi

prosze o sensowne porady - poki co czasu i checi mi nie brakuje (p.s. teraz wiem tez, jaka plaga z tym piractwem:P jak samemu napisze sie pare malych gierek na np tys linijek kodu, narysuje z 30 obrazkow w paincie - ile to zabiera czasu, a co dopiero owczesne gierki:P )
P-12905
malan
» 2010-01-12 00:02:55
czy jest on raczej przypadkowy
Przypadkowy ? Czyli najpierw omówić klasy, a potem zmienne to bez różnicy (dla osoby, która nie wie co znaczy zapis int zmienna) ? Nie wydaje mi się :).
ale czy takie moje skakanie ma sens?
Hmmm... moim zdaniem powinno się kończyć to co się zaczęło, ale wiem po sobie jak z tym jest. Ja np. przerobiłem ten Kurs c++, potem wziąłem się za Allegro, w między czasie WinAPI, STL tylko jak potrzebuje, pomiędzy tym wszystkim jeszcze Symfonia C++. Jeśli się w tym nie pogubisz to nie jest to nic złego (przynajmniej tak mi się wydaje). Więcej na ten temat będą miały do powiedzenia bardziej doświadczone osoby :).
co powinien umiec ktos chcacy szukac pracy jako przyszly programista c++?
Ciekawy artykuł :).
P-12907
« 1 » 2 3
  Strona 1 z 3 Następna strona