Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[SFML 2.2] Ładowanie map z rozszerzeniem .tmx

Ostatnio zmodyfikowano 2015-01-21 21:56
Autor Wiadomość
Bird69
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[SFML 2.2] Ładowanie map z rozszerzeniem .tmx
» 2015-01-20 22:51:02
Dzień dobry, ostatnio zmagam się z ładowaniem map z programu Tiled używając biblioteki SFML w wersji 2.2, problem polega na tym, że zwyczajnie nie wiem co dokładnie powinno się znaleźć w kodzie, co powinienem linkować, a co includować. Pracuję w programie Visual Studio 2010 Express i mam zamiar użyć tego loadera http://trederia.blogspot.co.uk​/2013/05​/tiled-map-loader-for-sfml.html. Jedyne co udało mi się osiągnąć to utworzenie obiektu (co ciekawe, nie mogłem tego obiektu utworzyć bez konstruktora, który nie miał żadnych argumentów). Czy mógłby mi ktoś pomóc ze sprawami poza kodem (bo tutaj jest zazwyczaj z górki)? Z góry dziękuję za udzieloną pomoc.
P-125282
sajmon
» 2015-01-21 00:23:04
tam w poście jest link do githuba a na nim instrukcja użycia oraz przykłady
P-125285
Bird69
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-21 17:00:49
Znaczy dla mnie najgorszy jest właśnie ten Github, odczuwam strach jak widzę ten plik o rozszerzeniu .cmake, poza tym nie ma tam napisane co powinienem umieścić w drzewku folderów projektu, co w properties projektu itd. Mi raczej potrzebna jest króciutka, schematyczna instrukcja i jeśliby mi ktoś taką napisał, byłbym bardzo wdzięczny. Dodam, że jeżeli chodzi o angielski jakiego się używa w programowaniu to raczej leżę, może też na tym polega problem.
P-125314
pekfos
» 2015-01-21 17:12:06
odczuwam strach jak widzę ten plik o rozszerzeniu .cmake
Ciekawe jak by się nazywała taka fobia.. strach przed plikami o jakimś rozszerzeniu ;)

Dodam, że jeżeli chodzi o angielski jakiego się używa w programowaniu to raczej leżę, może też na tym polega problem.
Więc masz dobrą sposobność, by się czegoś praktycznego i niezbędnego nauczyć. Ewentualnie możesz sam zaimplementować ten format, to też powinno być bardzo pouczające.
P-125316
Bird69
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-21 17:45:35
Cmakefobia zapewne :P No dobra.. Jeżeli tak, to mógłbym się chociaż dowiedzieć gdzie pobrać odpowiednią bibliotekę zlib (First download the zlib library which matches your compiler)? Bo tutaj akurat zupełnie nie wiem czy powinien to być plik .dll czy .lib, czy .hpp (czy jeszcze inny, nie daj Boże) i jeszcze z jakiej strony to ustrojstwo ściągać. Niby ładowanie mapy, a taka masakra się dzieje...
P-125321
Bird69
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-21 21:56:47
Dobra, zrobiłem byka, mój wielki problem nie polegał na tym, że źle to robiłem, polegał na kompatybilności. Miałem Visual Studio 2010 Express, a ta wersja praktycznie nie ma wsparcia dla C++11, które jest wymagane... Zainstalowałem VS 2012 i wszystko działa. W każdym razie, dziękuję za odpowiedzi :)
P-125341
« 1 »
  Strona 1 z 1