Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Allegro i problem z dźwiękiem

Ostatnio zmodyfikowano 2008-07-11 17:41
Autor Wiadomość
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Allegro i problem z dźwiękiem
» 2008-07-10 22:54:04
No, po konfiguracji allegro zabrałem się troszkę za prace. Po pewnym czasie powstał mały problem z dźwiękiem, ponieważ funkcja play_sample odtwarza tylko kawałek muzyki. Później dźwięk się urywa, lub odtwarzanie rozpoczyna się od początku. A więc czy chodzi tutaj, o za dużą objętość pliku(za dobra jakość), czy raczej chodzi tu o długość(za długi utwór) lub coś innego?


Aha, dodam jeszcze, że program (dźwięk) się dosyć długo ładuje jak na tak "mały" projekt. Raczej to stoi za dźwiękiem, ponieważ samo okno otwiera się szybko tylko później muszę chwilę poczekać, aż pojawi się muzyka, i obrazek.
P-946
DejaVu
» 2008-07-11 01:15:11
Zarzuć jakimś krótkim i gotowym programem do odtwarzania dźwięku :) Będzie można wtedy coś więcej powiedzieć. Napisz też jakiego rzędu wielkości pliki chcesz odtwarzać, w jakim formacie są zapisane i jakiej są one długości.
P-947
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Nie bardzo rozumiem...
» 2008-07-11 13:08:09
Nie bardzo rozumiem twoją wypowiedź, ale ok. Chcę odtworzyć po prostu jakąś muzykę (piosenkę), więc jej rozmiar to ok. 45mb!!! Normalna piosenka w wma zajmuję ok. 5 mb. No to teraz się nie dziwie czemu to nie chce odtwarzać... Długość to 3 minuty. Pobrałem jakiś darmowy konwenter, aby skonwenterować utwór do wave, i z proramem złapałem 2 virusy :D, nie miałem dostępu do neta, bo coś pogmerał w winsock. ;P Poszukam jakiegoś innego konwentera co zamieni to "normalnie". xD 



PS Sprawdziłem plik i dowiedziałem się że szybkość transmisji bitów wynosi 1700kb/s chyba za dobrą jakość ustawiłem. ;P
P-948
DejaVu
» 2008-07-11 14:54:44
Czas odczytania samego pliku zajmującego 45MB już trochę zajmuje :) Programy muzyczne np. takie jak WinAmp odczytują plik nie jako jedną całość, tylko kawałek po kawałku, stąd też odrazu zaczynają grać :)
P-950
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-07-11 17:28:23
Nom, prawda ale mam jeszcze jedno pytanie, ponieważ nigdy nie słyszałem o plikach dźwiękowych w formacie VOC, czy są one często używane w aplikacjach/grach? Co się bardziej opłaca konwenterować dźwięk do VOC-a czy Wave?


A może najlepiej będzie jeżeli dźwięk w programie/grze zmontuję przy użyciu biblioteki dźwiękowej np. BASS, a nie przez allegro?
P-951
DejaVu
» 2008-07-11 17:41:37
Również nie słyszałem o tym formacie plików. Zastosowanie biblioteki do obsługi dźwięków wymaga określenia tego co chcesz uzyskać i rpozpoznaniu możliwości każdej z nich. Ja niestety nie znam bibliotek dźwiękowych na tyle, aby zabrać głos w tej sprawie.
P-952
« 1 »
  Strona 1 z 1