Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[C++] Biblioteka fstream, obsługa pliku binarnego.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-01-29 18:20
Autor Wiadomość
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[C++] Biblioteka fstream, obsługa pliku binarnego.
» 2015-01-29 17:55:14
Witam.
Mam pytanie czy zapis do pliku binarnego z użyciem biblioteki
#include <fstream>
 jest możliwy do wykonania inaczej jak metodami
file.read(...)
 i
file.write(...)
? Jeśli chodzi o zapis zwyczajnie do formatu *txt to da się także operatorami >> i <<. Jednak gdy próbowałem tego samego z binarką to niby coś zapisało ale... Zdaje się, że to nie to, bo po otwarciu w notatniku widziałem zwykły tekst zamiast szlaczków... Także rozmiar (przy tych samych danych do zapisania) był identyczny zarówno dla formatu *txt jak i *bin.

Proszę o pomoc :)
P-125735
pekfos
» 2015-01-29 18:15:48
Jeśli chodzi o zapis zwyczajnie do formatu *txt to da się także operatorami >> i <<. Jednak gdy próbowałem tego samego z binarką to niby coś zapisało ale... Zdaje się, że to nie to, bo po otwarciu w notatniku widziałem zwykły tekst zamiast szlaczków... Także rozmiar (przy tych samych danych do zapisania) był identyczny zarówno dla formatu *txt jak i *bin.
Bo nie ma czegoś takiego jak 'format txt' i 'format bin', a tryb otwarcia pliku nie zmienia działania operatorów na 'zapis binarny'. To dalej operacje zapisu/odczytu sformatowanego, a więc w formie tekstu. 'zapis/odczyt binarny' to z/o bloku pamięci, a od tego są metody read()/write(). Coś z nimi nie tak..?
P-125738
Kopczak1995
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-01-29 18:20:39
Hmmm... Czyli nie da się... W sumie byłem po prostu ciekaw czy da się to uczynić inaczej, bo jakoś dziwnie się operuje tymi metodami. No dobra, dzięki przynajmniej za wyjaśnienie jak to działa. Jednak będę się musiał pomęczyć :P
P-125740
« 1 »
  Strona 1 z 1