Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Szukam biblioteki sieciowej

Ostatnio zmodyfikowano 2008-09-05 22:20
Autor Wiadomość
DejaVu
» 2008-08-07 19:06:51
Skoro nie działa Ci to co ja Ci wgrałem, spróbuj jeszcze raz dograć pliki nagłówkowe tej biblioteki w odpowiednie miejsca (komunikaty kompilatora, które wkleiłeś raczej nie wskazują na nie, jednak warto spróbować). Jeśli to Ci nic nie da, wgram jeszcze jeden projekt, który będzie "wciągał" wszystkie potrzebne nagłówki z tego co wrzucę. Jeśli nadal nie będzie działało to będzie znaczyło, że musisz Dev-C++ zainstalować jeszcze raz - tymczasem... zrób to co napisałem wcześniej i jeśli nadal nie będzie Ci działało zmodyfikuję projekt, który następnie sprawdzisz czy działa.
P-1203
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-08-08 15:37:42
A tak przy okazji mógłbyś powiedzieć dlaczego mi taki projekt(3 pliki) nie działa?
Oto on:


C/C++
////main.cpp
#include"naglowek.h"
#include"ruch_i_AI.h"


//ZMIENNE BOHATERA
int gracz_x, gracz_y, gracz_kx, gracz_ky, zycie;

int main()
{
    std::cout << "test";
}




////ruch_i_AI.h   (wcześniej było *cpp, ale też nie działało)

//jeszcze pusty plik


////naglowek.h

#include<iostream>
#include<allegro.h>



//KLASA PRZECIWNIKA
class obcy {
private:
public:
    int x, y, kx, ky, poc_x, poc_y, poc_kx, poc_ky;
};
P-1216
DejaVu
» 2008-08-08 15:45:07
Załóż nowy temat. 'przy okazji' w ramach tematu o innej treści nie będą rozwiązywane problemy. Trzeba zacząć dbać o porządek na forum.
P-1217
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Chyba źle skonfigurowałem
» 2008-08-09 19:20:15
Czy ty dodałeś tylko -l ws2_32 do konsolidartora i dlatego Ci się dobrze kompiluje? Bo ja jakoś inaczej to konfigurowałem ;P
P-1237
DejaVu
» 2008-08-09 19:24:33
Konsolidator:
libSocketW.a
-l ws2_32
P-1238
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Gdzie umieścić plik libsocketw.a?
» 2008-08-30 22:54:38
Mam pytańko, bo dzisiaj ponownie spróbowałem uruchomić napisać program z biblioteką SocketW. Dodałem takie polecenia do konsolidatora jakie kazałeś pliki z paczki SocketW/src umieściłem w folderze Dev-a include/socketw/src dodałem tę ścieżkę do katalogów plików nagłówkowych c++ i c, noi dołączyłem plik libSocketW.a w folderze devc++/lib.

No i wyświetla się błąd o braku plik libsocketw.a, później nawet umieściłem go w folderze z moją aplikacją, ale nie pomaga.

Log:
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "C: \Dev-Cpp\cwiczenia_z_socketw\przyklad\Makefile.win"
Wykonywanie  make...
make.exe -f "C: \Dev-Cpp\cwiczenia_z_socketw\przyklad\Makefile.win" all
g++.exe serwer.o  -o "przyklad_serw.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound -libSocketW.a -l ws2_32 

C: \Dev-Cpp\Bin\..\lib\gcc\mingw32\3.4.2\..\..\..\..\mingw32\bin\ld.exe: cannot find -libSocketW.a
collect2: ld returned 1 exit status

make.exe: *** [przyklad_serw.exe] Error 1

Wykonanie zakończone

Co jest nie tak?
Aha dodam jeszcze, że twoja paczka też się nie kompiluje.



I tak jeszcze spytam dlaczego nie wyświetlają się ukośniki "/"?
P-1448
lynx
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2008-09-01 15:18:44
Jeżeli nie dodam pauzy przed libSocketW.a to wyświetla pare błędów, ale znajduje plik libSocketW.a. Log:
Kompilator: Default compiler
Building Makefile: "C:\Dev-Cpp\cwiczenia_z_socketw\przyklad\Makefile.win"
Wykonywanie  make clean
rm -f serwer.o  przyklad_serw.exe

g++.exe -c serwer.cpp -o serwer.o -I"C:/Dev-Cpp/lib/gcc/mingw32/3.4.2/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/backward"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2/mingw32"  -I"C:/Dev-Cpp/include/c++/3.4.2"  -I"C:/Dev-Cpp/include"  -I"C:/Dev-Cpp/include/SocketW/src"    -DALLEGRO_STATICLINK

g++.exe serwer.o  -o "przyklad_serw.exe" -L"C:/Dev-Cpp/lib" -lalleg_s -lkernel32 -luser32 -lgdi32 -lcomdlg32 -lole32 -ldinput -lddraw -ldxguid -lwinmm -ldsound  -l ws2_32 libSocketW.a 

libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0xfd):sw_inet.cxx: undefined reference to `socket@12'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x25e):sw_inet.cxx: undefined reference to `ntohs@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x2be):sw_inet.cxx: undefined reference to `ntohs@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x351):sw_inet.cxx: undefined reference to `gethostname@8'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x73f):sw_inet.cxx: undefined reference to `gethostbyname@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x764):sw_inet.cxx: undefined reference to `inet_ntoa@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x108f):sw_inet.cxx: undefined reference to `gethostbyname@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x16c2):sw_inet.cxx: undefined reference to `inet_ntoa@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x1af9):sw_inet.cxx: undefined reference to `gethostbyname@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x1b3c):sw_inet.cxx: undefined reference to `htons@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x1b6c):sw_inet.cxx: undefined reference to `connect@12'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x1fe6):sw_inet.cxx: undefined reference to `htons@4'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x2014):sw_inet.cxx: undefined reference to `bind@12'
libSocketW.a(sw_inet.o)(.text+0x2080):sw_inet.cxx: undefined reference to `gethostbyname@4'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0xd):sw_base.cxx: undefined reference to `closesocket@4'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x68):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAIoctl@36'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x375):sw_base.cxx: undefined reference to `accept@12'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x628):sw_base.cxx: undefined reference to `setsockopt@20'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x643):sw_base.cxx: undefined reference to `listen@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0xfa5):sw_base.cxx: undefined reference to `select@20'

libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x10b2):sw_base.cxx: undefined reference to `__WSAFDIsSet@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x10e3):sw_base.cxx: undefined reference to `__WSAFDIsSet@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x138f):sw_base.cxx: undefined reference to `__WSAFDIsSet@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x1891):sw_base.cxx: undefined reference to `getpeername@12'

libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x1f71):sw_base.cxx: undefined reference to `getsockname@12'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x2d4d):sw_base.cxx: undefined reference to `recv@16'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x380d):sw_base.cxx: undefined reference to `send@16'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x461d):sw_base.cxx: undefined reference to `shutdown@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x53ed):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAGetLastError@0'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x55c1):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAGetLastError@0'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x5e8c):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAGetLastError@0'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x6cb2):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAStartup@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x6fe2):sw_base.cxx: undefined reference to `WSAStartup@8'
libSocketW.a(sw_base.o)(.text+0x85):sw_base.cxx: undefined reference to `WSACleanup@0'

collect2: ld returned 1 exit status

make.exe: *** [przyklad_serw.exe] Error 1

Wykonanie zakończone


Jeżeli zamiast twojego libSocketW.a dodam plik SocketW.dll.a z paczki biblioteki to program poprawnie się kompiluję(co innego niż libsocketw.a z pauzą), ale po uruchomieniu wyskakuje okienko, z informacją, że nie odnaleziono pliku SocketW.dll. (bez a) Dodatkowo napisane jest że ponowne zainstalowanie ;P aplikacji może naprawić ten problem. ;P Co mogę teraz zrobić, by jakoś uruchomić tą bibliotekę?


Próbowałem też dodać obydwia pliki, ale pokazuje się błąd taki sam jak z samego pliku SocketW.dll.a.
P-1454
DejaVu
» 2008-09-02 12:50:39
Jeśli wgrałeś libSocketW.a do katalogu lib, to w konsolidatorze musisz wpisać:
-lSocketW
P-1463
1 2 « 3 » 4
Poprzednia strona Strona 3 z 4 Następna strona