Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

funkcja, ktora usuwa z dowolnej listy objekt pomiedzy dwoma elementami.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-02-13 12:07
Autor Wiadomość
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
funkcja, ktora usuwa z dowolnej listy objekt pomiedzy dwoma elementami.
» 2015-02-11 18:08:04
witam, to znowu ja ;)


mam w swoim projekcie 2. listy. mniej wiecej cos takiego:

C/C++
struct przyklad1 {
    int kon;
    bool ter;
    przyklad1 * next;
   
}


struct przyklad2 {
    char kon;
    bool terar;
    przyklad1 * next;
   
}
przyklad1 lista1;
przyklad2 lista2;

jak napisac funkcje, ktora przyjmuje jako parametry element, przed elementem do usuniecia i element do usuniecia.
tak, ze jak element do usuniecia zostanie usuniety, element przed elementem do usuniecia pokazuje na element po elemencie do usuniecia.


Z wskaznikami ogarniam to, i potrafie zrobic 2 takie funkcje. Ale wygladaja one prawie identycznie, interesuja mnie tylko next z tej struktury.

Czym zrobie to najlepiej, zeby zaoszczedzic sobie pisania w przyszlosci kolejnych funkcji pod rozne struktury? template?


PS.
Wiem ze listy sa swietnie obslugiwane w std. Ale nie chcialem zalaczac do swojego projektu dodatkowych naglowkoch. Dlatego tez zrezygnowalem z stringow i operuje tylko na charach.

Teraz zaluje, ze zrezygnowalem z tego, mam sporo zabawy z kopiowaniem ciaglych charow*, ale mysle, ze juz dociagne ten projekt tak do konca.

A tak pytajac przy okazji. Czy jakbym zalaczyl stringi i listy z odpowiednich naglowkoch i tego uzywal, to czy stracil bym na performance? Czy oplaca sie programowac bez stringow?






P-126364
akwes
» 2015-02-12 11:50:03
Biblioteka standardowa to zestaw narzędzi, które są implementowane przez ludzi mających bardzo duże pojęcie o wydajności. Można w ciemno założyć, że listy i stringi będą dużo wydajniejsze niż Twoje aktualne rozwiązania.
P-126418
tookie009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-02-12 18:40:05
ok, na przyszlosc bede zawsze uzywal biblioteki standardowej.Ale teraz juz nie bede przerabial prawie calego projektu od nowa.

ale mysle, ze  mimo wszystko byloby fajnie wiedziec jak rozwiazac problem opisany powyzej nie przerabiajac tych dwoch list na listy z biblioteki standardowej. Jakas propozycjA?
P-126440
Monika90
» 2015-02-13 12:07:25
Szablon
C/C++
template < class Node >
Node * erase_after( Node * n )
{
   
}
czy jakoś tak...
P-126484
« 1 »
  Strona 1 z 1