Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[c++ & QT] Zachowanie qt podczas pracy w gui

Ostatnio zmodyfikowano 2015-02-22 11:12
Autor Wiadomość
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[c++ & QT] Zachowanie qt podczas pracy w gui
» 2015-02-21 22:31:50
Hejoooo,
zacząłem bawić się z qt, tylko że mam problem ze zrozumieniem jak oddycha.
W momencie gdy pracuję na plikach .ui w Design Mode, gdzie powstaje mój kod?
Np gdy tworzę button, albo robię jakiś signal-slot, gdzie to wszystko jest?
Ponieważ mogę stworzyć np button albo graficznie albo w kodzie, a gdybym stworzył button graficznie po czym w kodzie chciał mu zmienić np rozmiar? Possible?
Ogólnie zacząłem się nad tym zastanawiać w momencie gdy utworzyłem button ( w design mode ) zrobiłem slot, po czym uznałem że zmienię mu nazwę i zmieniam w graficznym modzie objectname i zmieniam również nazwę slotu, w .h i .cpp i w tym momencie tracę SIGNAL, bo on został stworzony do poprzedniego slotu, którego nazwa teraz jest inna. Jak mógłbym to naprawić, pozostając przy mojej nowej nazwie ?
P-127027
pekfos
» 2015-02-21 22:41:52
Niewykluczone, że nie pogodzisz tego ze sobą. To, co sobie wyklikasz, Qt zapisuje sobie w XMLach, a nie w kodzie źródłowym. Tak jest prościej, ale ty nie masz kodu, a ten może się znacząco zmieniać, kiedy się tak edytorowi spodoba. Nie ma to jak pisanie w starym stylu, bez inwazyjnych 'ułatwień'.. ;)
P-127029
kizia
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-02-21 22:52:47
Czyli w momencie gdy zależy mi na pełnej kontroli lepiej nie dotykać Design Mode, przynajmniej będę miał pewność że się mniej dzieje za moimi plecami hmm ?
Jakie jest Twoje zdanie ?

Zazwyczaj jak piszecie coś w qt, używacie Design Mode ?
P-127030
michal11
» 2015-02-21 23:37:04
A nie można edytowac sobie tych xmli ?
P-127036
turaz
» 2015-02-22 11:12:17
Oczywiście, że zmiana wszystkich parametrów utworzonych z poziomu Designera jest możliwa tak samo jak tych, które tworzysz 'z kodu'.
 W danej klasie do tych elementów odwołujesz się poprzez wskaźnik do ui. np.
ui->pushButton->setText( tr( "testowy button" ) );
nie pamiętam jak zareaguje Qt jeśli masz kod i zmienisz nazwę obiektu a slot był wcześniej utworzony.
P-127054
« 1 »
  Strona 1 z 1