Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C na linuxie

Ostatnio zmodyfikowano 2015-03-17 15:28
Autor Wiadomość
Brunon3
» 2015-03-13 22:05:42
A jeśli chodzi o naukę C++? Wtedy też lepiej nie zaczynać od C++..?
Pisałem o podstawach programowania; że lepiej zacząć od czegoś prostszego od C++, np. Batch, żeby zrozumieć sam zamysł programowania.
Po co tyle sarkazmu?

Nie no, fascynujące. Podpis to najważniejsza rzecz w poście, bo przecież skąd można by wiedzieć, kto go napisał..?
No i po raz drugi; po co tyle sarkazmu? ;) Poinformowałem wszystkich o mało znaczącej zmianie dotyczącej samego mnie (a dokładniej mojego "podpisu"), i nie uważam tego za najważniejszą część postu. :)

-B3. ;)
P-128293
akwes
» 2015-03-13 22:52:40
@tristan...

A kto mówi o niepoprawnym kodzie? Kod, jaki stosuję, jest poprawny. Kompiluje się i działa.
I co z tego, że się kompiluje? Sugerujesz, że firmy bez powodu wydają miliony na testowanie kodu, skoro wystarczy aby się kompilowało?
Nie wszystko co się kompiluje jest poprawne. Jeżeli tak uważasz to znaczy, że nie masz pojęcia o programowaniu.


Ale jak mieszasz? C++ jest nakładką na C
To znaczy że również nie masz pojęcia o C++. Ani o C.


Tylko po co? Żeby na starcie walczyć z printfem, scanfem, pcharami, mallocami i reallocami?
To po cholerę się uczysz C? Od kodu w C jest kompilator C a nie C++.


Właśnie ja jakoś tego błędu nie czuję. Jako takie powstało. Nawet nazwę taką ma, a pierwsze ,,kompilatory'' tłumaczyły C++ do C, a potem kompilował to kompilator C.
I co z tego? Każdy język jest tłumaczony w końcu do tej samej postaci. Kompilatory i maszyna C# jest napisana w C++ to znaczy, że to ten sam język?


No różnią, ale C jest podzbiorem C++,
Nie, nie jest.


jak celem jest zrobienie bublesorta, szyfru cezara i kilku innych rozwijających myślenie algorytmiczne, to właśnie taki ulepszony C jako zastępstwo dla Pascala jest całkiem spoko.

Tym cytatem stwierdzam, że jesteś jedynie trollem bo mnogość błędów logicznych i ignorancji przekracza normy względem zwykłego użytkownika. Potem właśnie tak wyedukowani studenci przychodzą i piszą kod niepoprawny, trudny w utrzymaniu, nietestowalny oraz nieczytelny.

P-128298
Brunon3
» 2015-03-13 23:12:42
Od kodu w C jest kompilator C a nie C++.
Z tego co wiem kod w C można skompilować w kompilatorze C++, gdyż C++ (98, nie wiem jak jest z 11) jest kompatybilny z C. ;)

-B3.
P-128299
akwes
» 2015-03-14 08:14:54
Owszem jest.  C++ Stara się być zgodny na ile to możliwe. Jednak jest językiem bardziej rygorystycznym niż C, sprawiając, że nie każdy kod w C komplikuje się w C++.  Natomiast jeżeli chodzi o pisanie kodu to ideologicznie języki coraz bardziej się różnią, mimo że coraz częściej elementy obu tych języków są ustalane w porozumieniu.
P-128320
tristan
» 2015-03-14 09:08:59

C++ jest nakładką na C. Ify, Fory, While się czymś różną w C++?

Niczym tez się nie różnią w c++, javie i c# czy to oznacza, że można te języki mieszać między sobą ?

Jeżeli się niczym nie różnią, to po czym poznałeś, że zostały zmieszane?
Jeżeli napisałem taki kod:

C/C++
#include <iostream>

using namespace std;

int main() {
    int a, b, c;
    cout << "Podaj a: ";
    cin >> a;
    cout << "Podaj b: ";
    cin >> b;
    if( b != 0 ) {
        c = a / b;
        cout << "wynik dzielenia: " << c << endl;
    }
    else cout << "nie dzielę przez 0";
   
    return 0;
   
}

to napisałem go w pomieszanym C czy w C++?
P-128321
Brunon3
» 2015-03-14 09:42:56
Mi to wygląda na czysty C++, o ile takich rzeczy jak
C/C++
int a, b, c;
return 0;
int main() { }
//itd...
 nie uważasz za C. (Są one w składni C++, jak i w składni C)

-BD.
P-128322
tristan
» 2015-03-14 12:24:52

A kto mówi o niepoprawnym kodzie? Kod, jaki stosuję, jest poprawny. Kompiluje się i działa.
I co z tego, że się kompiluje? Sugerujesz, że firmy bez powodu wydają miliony na testowanie kodu, skoro wystarczy aby się kompilowało?
Nie wszystko co się kompiluje jest poprawne.

Ale mówimy o poprawności językowej.


Ale jak mieszasz? C++ jest nakładką na C
To znaczy że również nie masz pojęcia o C++. Ani o C.

Dlatego proszę o wyjaśnienie, a jak na razie inwektywy słyszę.



Tylko po co? Żeby na starcie walczyć z printfem, scanfem, pcharami, mallocami i reallocami?
To po cholerę się uczysz C? Od kodu w C jest kompilator C a nie C++.

No właśnie dlatego korzystam z C++



jak celem jest zrobienie bublesorta, szyfru cezara i kilku innych rozwijających myślenie algorytmiczne, to właśnie taki ulepszony C jako zastępstwo dla Pascala jest całkiem spoko.

Tym cytatem stwierdzam, że jesteś jedynie trollem

No i widzisz, znów jedynie obrażasz, zamiast wyjaśnić. Na razie rzucasz sloganami.
P-128337
Brunon3
» 2015-03-14 12:47:09
No i widzisz, znów jedynie obrażasz, zamiast wyjaśnić. Na razie rzucasz sloganami.

Definicja trolla.
Przykładowy troll w akcji.
Przykładowy troll na forum programistycznym w akcji.

Heh. ;)

-B3.
P-128338
1 2 3 « 4 » 5 6 7 8 9
Poprzednia strona Strona 4 z 9 Następna strona