Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Matura z informatyki

Ostatnio zmodyfikowano 2010-01-23 00:54
Autor Wiadomość
mizio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Matura z informatyki
» 2010-01-20 17:19:56
Witam wszystkich użytkowników, w szczególności twórców tej strony. Zdecydowałem się na zdawanie w tym roku matury z informatyki, i bez lizusostwa przyznaję, że nie znalazłem lepszego materiału do nauki programowania (czy to w podręcznikach, czy to na innych stronach) niż tutaj. Mam tylko jedno pytanie, może akurat ktoś jest zorientowany. Dokąd sięga materiał potrzebny do tej matury? Po maturze chętnie pouczę się więcej z tej strony, ale do maja chciałbym skupić się nad tym co mi potrzebne. Dziękuje z góry za odpowiedzi. Pozdrawiam

PS. teraz zorientowałem się, że założyłem ten temat w dziale "Uwagi i sugestie", to przez przypadek, i chciałbym, żeby ktoś kto może przeniósł go do "Pozostałe".
P-13152
pixelmaster
» 2010-01-20 17:28:40
Z tego co się orientuję to na maturze z informatyki deklaruje się w jakim języku się programuje i pod jaki system.
I matura opiera się głównie na algorytmice.
Nauczycielka mówiła też, że jest trudna, ale do zdania : )

PS. przeniosłem
P-13153
mizio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
matura z informatyki
» 2010-01-20 17:57:19
Pisząc maturę próbną miałem do napisania program który liczy pole figury zawarte między między dwoma wykresami i osią X. Tutaj można poradzić sobie na zwykłych pętlach, w miarę normalnych warunkach (oczywiście trzeba znać rachunek całkowy - to też było dla mnie zaskoczeniem).

Przy innym zadaniu musiałem znać funkcje w stylu strrev (nie jestem pewny czy to ta), która ma za zadanie odwracanie wyrazów. Pytanie, gdzie jest koniec materiału?  :) Niestety nie widziałem jeszcze żadnego repetytorium czy vademecum pod maturę, szkoda szkoda, że nikt tego zadania się nie podejmuje, choć do innych przedmiotów jest ich mnóstwo.
P-13154
DejaVu
» 2010-01-20 18:14:22
Matura z informatyki ma chyba mało wspólnego z programowaniem.... max 33% bym dawał. Sam zdawałem jako pierwszy rocznik i w sumie do niczego mi się ona nie przydała, żadnych korzyści podczas rekrutacji nie dawała na studia i... ogólnie rzecz biorąc niepotrzebny stres. Nie zakładałbym, że znajdziesz tutaj więcej niż 20% materiału, który może Ci się przydać na maturę. Jeśli znajdziesz cokolwiek to tylko podstawy programowania, które trzeba zrozumieć by móc myśleć o nauce i implementacji algorytmów.
P-13155
chesterr
» 2010-01-20 20:03:55
Dokladnie, dlatego ja nie zdaje zadnej inforamtyki. Majce, polski, ang. i zastanawiam sie nad fizyka. Matura z informatyki Ci jest tak potrzebna jak 5 kolo u wozu, popytaj w szkole nauczycieli i popatrz co sie liczy przy rekrutacji na studia.
Zreszta matura z informatyki... ja mam teraz egzamin zawodowy i tez go olewam. Nic po tym niema. NIC! pracy, dobrych studiow... Chory system ktorego doswiadczam, moglem isc do liceum i porzadnie zdac mature. aaach....

Zem sie zbulwersowal ;p
P-13158
mizio
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-01-21 13:31:24
Doskonale wiem co jest mi potrzebne do rekrutacji, i doskonale wiem, że informatyka jest mi zbędna. Jednakże z matematyki rozszerzonej nie mam czego się uczyć, a przystąpienie do matury z informatyki traktuje jako mobilizację do treningu umysłu + zwiększenie swoich umiejętności informatycznych. Nie lubię części "wiedzy o sieciach", którą powinienem umieć na maturę, ale też dobrze wiem, że w przyszłości mogą zdarzyć mi się rzeczy których będę się musiał uczyć a chęci będę miał niewielkie do tego - to jest ten trening umysłu :)
PS. nigdy się nie zastanawiałem nad tym czy jestem masochistą.
Poza tym jak zdawałem maturę próbną z informatyki to bardzo mi się to spodobało i było ciekawie.
P-13170
DejaVu
» 2010-01-21 15:15:13
Eksperymentować na egzaminie hm... ciekawa filozofia życiowa :)
P-13173
Patzick
» 2010-01-21 22:38:54
tyle dobrze że to przedmiot dodatkowy, nie zdasz to nic Ci nie szkodzi :P zastanawiałem się między fizą i informą jednak uznałem że z fizyka pójdzie łatwiej, a jak to wszystko wyjdzie w praniu zobaczymy w maju :)
P-13183
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona