Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program operujący plikiem *exe

Ostatnio zmodyfikowano 2015-04-06 20:58
Autor Wiadomość
staryprogramista
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program operujący plikiem *exe
» 2015-04-06 12:43:27
Witam,

wymyśliłem sobie pewne makro, które coś tam wykonuje (program zaliczeniowy). Do tego chciałbym utworzyć mały interfejs. Po przemyśleniach stwierdziłem, że ten program nazwijmy go "interfejs", mógłby operować na już skompilowanym *exe "makra". Zadanie interfejsu:
1. Interfejs umieszczałby makro w katalogu c:\
2. Sytuacja odwrotna. Usunięcie tego pliku z dysku.

Nie wiem czy da radę coś takiego wykonać. Znalazłem coś takiego jak #import, który niby obsługuje *exe, ale nie wiem czy coś takiego byłoby możliwe jak sobie wymyśliłem.

https://msdn.microsoft.com/pl-pl/library/8etzzkb6.aspx

Najlepiej, gdyby było coś w stylu funkcji "LoadImage" :D

Jak to zrobić? Czy może jest lepszy sposób?

Jest to projekt zaliczeniowy przedmiotu, chce go zakończyć na długo przed sesją, nie mam niecnych zamiarów :) Nie oczekuje, że mi ktoś go napiszę, proszę o zarzucenie konkretnymi zagadnieniami, w które sam się zagłębie.

Pozdrawiam
P-130232
Fireho
» 2015-04-06 12:59:45
Po co tak rozdzielać? Ale jak bardzo chcesz, to lepszym rozwiązaniem może być stworzenie DLLki z odpowiednimi funkcjami. Co do wrzucania/usuwania to pierwsze jest zależne od tego skąd interfejs brałby tą DLLkę, a co do drugiego to istnieje funkcja
std::remove
 z nagłówka
cstdio
.
P-130239
staryprogramista
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-04-06 13:18:19
Korzystałem już z dll, ale właśnie w sposób opisany w tutorialu, pakując w nie swoje funkcje. Niezbyt widzę w tym rozwiązania mojego problemu. Myślałem nad czymś takim: robię dwa projekty "główny" i "interfejs". Interfejs nie interesuje co jest w głównym programie, tylko jak już wspomniałem, ma mieć funkcję zarządzania plikiem *exe tego głównego programu, a dokładniej jego utworzenia w katalogu i usunięcie. 
P-130241
Fireho
» 2015-04-06 13:25:57
To w czym problem? To makro-DLL będzie miało kilka wyeksportowanych funkcji typu jakieś
init
,
run
 czy
cleanup
, a interfejs nie będzie się przejmował co one dokładnie robią, tylko dynamicznie wczytywał określoną bibliotekę i wywoływał jakieś funkcje o określonej nazwie.
P-130243
staryprogramista
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-04-06 13:35:19
Program główny ma być po utworzeniu przez interfejs samodzielnym programem, nawet po zamknięciu interfejsu. Interfejs nie działa cały czas.
P-130244
Fireho
» 2015-04-06 15:03:09
Skoro tak, to exeka możesz uruchomić za pomocą
system
,
ShellExecute
 lub
CreateProcess
.
P-130256
staryprogramista
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-04-06 17:26:54
O dzięki :) już prawie jestem w domu. Skorzystałem z CreateProcess i działa ok.

Ale pytanko czy jest jakaś funkcja, która mi kopie tego exe gdzieś zapisze na dysku? Googluje, ale ciężko się przebić przez tematy typu "save cpp to exe".
P-130282
Fireho
» 2015-04-06 19:52:54
A skąd ty chcesz wziąć to .exe z makrem? Z Internetu, ten interfejs ma w sobie zawierać ukrytego exeka czy jak?
P-130290
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona