Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

rozdzial 19 funkcje i przekazywanie argumentow. poziom 2

Ostatnio zmodyfikowano 2015-05-08 18:56
Autor Wiadomość
spike1975
Temat założony przez niniejszego użytkownika
rozdzial 19 funkcje i przekazywanie argumentow. poziom 2
» 2015-05-08 14:22:24
niestety niewiele z tego nie rozumiem.
nie potrafię napisać programu z zadania domowego w rozdziale 19.
nie wiem czy wczesniejsze zadania napisalem dobrze.
to jakiś kosmos jest, nie mam pojęcia kiedy funkcja ma miec argumenty a kiedy nie ma miec, kiedy ma zwracac wartosc a kiedy nie.
jak ma dzialac funkcja z zadania w rozdziale 19?
napiszę co ja z tego rozumiem a moze ktoś by mi spróbował jakoś lepiej wyjaśnić o co w tym chodzi.

rozumiem tak:

funkcja jest to pewien "moduł" programu który wykonuje operacje wywołany w funkcji głównej - main ().
w zadanimu mamy stworzyc zmienna tablicowa o 1000 elementow i przypisac wartości tej zmiennej (czyli 1000 wartości).

w funkcji main inicjalizujemy zmienna:

int liczba [1000];

no i teraz powinnismy stworzyc funkcję ktora wylosuje 1000 wartosci i przypisze je do zmiennej "liczba".

i tyle rozumiem.
ale jakiej funkcji użyć (typ funkcji), czy ona ma mieć argumenty czy nie ma mieć, czy powinna zwracać jakieś wartości czy nie to zupełnie nie rozumiem.
gdyby jeszcze użyć zmiennych globalnych to moze jakos by poszlo bo i funkcja main i ta do losowania operowaly by na tych samych zmiennych ale bez tego to zupełnie nie wiem jak się do sprawy zabrać.


może ktoś mi w tym pomóc jakoś?
trochę chaotycznie jest ten post napisany ale stan mojego umyslu po tym rozdziale jest chaotyczny i inaczej nie potrafię.

edit:
sprawa nieaktualna, poradzilem sobie przeszukując internet i czytając/ogladajac inne kursy. nie wiem czy zadanie zrobilem tak jak chcial autor ale wiem ze rozumiem teraz funkcje znacznie lepiej niż wcześniej.
wydaje mi się że trochę za słabo są w tym kursie wyjaśnione. to jest dosyć ważny temat a jest po traktowany bardzo pobieżnie.
P-131881
JMII89
» 2015-05-08 18:56:11
Nie zauważyłem , że czytałeś o tym w internecie ;/
P-131897
« 1 »
  Strona 1 z 1