Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[allegro5] funkcja al_set_mouse_range

Ostatnio zmodyfikowano 2015-05-09 00:06
Autor Wiadomość
jankustosz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[allegro5] funkcja al_set_mouse_range
» 2015-05-08 21:58:34
Witam. Korzystam allegro 5 i mam pewien problem. Otóż wyczytałem w pewnym kursie do allegro 4.9.2 że jest taka funkcja jak:
al_set_mouse_range(int x1, int y1, int x2, int y2);
która ogranicza możliwość poruszania myszki do określonego prostokąta. Problem jest w tym że korzystam z allegro 5.0.10 i tej funkcji po prostu nie ma lub jest pod jakąś inną nazwą. Może znacie odpowiednik tej funkcji albo wiecie jak ją dodać. Help!
P-131912
SeaMonster131
» 2015-05-08 23:18:57
Zawsze możesz odczytać pozycję al_get_mouse_cursor_position (lub lepiej odczytać ją po prostu z allegro_mouse_state), a następnie ją zmienić al_set_mouse_xy, jeżeli trzeba.
P-131919
jankustosz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Wiem
» 2015-05-09 00:06:30
Wiem ale nie uważasz że lepsza jest funkcja ograniczająca zakres myszki. Jeżeli np. masz timer ustawiony na 0.5 (wiem że mało ale mogą być różne powody) to przecież głupio by to wyglądało ruszasz myszką w górę a po połowie sekundy ustawia się odpowiednia pozycja. Nawet jeżeli zrobiłbyś to poza timerem to jakbyś próbował wyjechać poza zakres myszka skakałaby ciągle o jeden piksel. Bo wyjeżdżasz poza zakres, myszka zmienia pozycje, dopiero po wyjściu poza zakres zmieniasz na odpowiednią pozycje i raczej głupio by to wyglądało. Nawet jeżeli powiesz by tak nie było bo wyświetlasz bufor na okno dopiero po wszystkich zmianach, szybsze i przejrzystsze było by użycie tamtej funkcji. Wydaje mi się że dziwne by było gdyby w starszej wersji była taka funkcja a w nowej miało by nie być. Musi być. Może ma jakąś inną nazwę?
P-131923
« 1 »
  Strona 1 z 1