Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Borland C++ Builder 6 - problem z przepisywaniem podanych danych i przyciskami

Ostatnio zmodyfikowano 2015-05-22 15:19
Autor Wiadomość
JohnyGuliano
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Borland C++ Builder 6 - problem z przepisywaniem podanych danych i przyciskami
» 2015-05-22 13:45:30
Hej. Tak jak w temacie: mam problem z kodem w C++ Builder 6. Mianowicie dopiero zaczynam przygodę z c++ Builderem, a dostałem takie oto zadanie:

1)Napisz program, który po kliknięciu przycisku „PRZEPISZ” odczyta tekst z pierwszego edytora i przepisze go do edytora drugiego, dodając na początku tekstu słowo „KOPIA”. W momencie uruchomienia programu edytory są puste.

Czyli na przykład jak wpiszę 1234 do jednego edytora, po kliknięciu "PRZEPISZ" w drugim edytorze powinno się pojawić KOPIA - 1234. No i od razu wrzuciłem dwa komponenty Edit i jeden button i nie mam pojęcia jak sprawić, by działało to, tak jak ma. Jestem w tym kompletnie zielony i byłbym wdzięczny za jakąkolwiek wskazówkę odnośnie kodu.

Dostałem też drugie zadanie, ale za to, to już kompletnie nie wiem jak się zabrać, więc zdaje mi się, że jest dosyć trudne.

2)Napisz program, który po kliknięciu w jeden (dowolny) z trzech przycisków z napisami „CZERWONY”, „ZIELONY”, „NIEBIESKI” wyświetli na formie napis: „JESTEM CZERWONY”, lub „JESTEM ZIELONY” lub „JESTEM NIEBIESKI”. W momencie uruchomienia programu na formie nie ma żadnego napisu. Zadbaj o estetyczne rozmieszczenie komponentów i wygląd formy.

Jedyne co zrobiłem to wrzuciłem trzy przyciski, nazwałem je i wrzuciłem jeszcze jeden Edit, ale nie mam pojęcia, czy tak jest dobrze. Też byłbym wdzięczny za jakąś wskazówkę.
P-132604
akwes
» 2015-05-22 13:55:59
Znajdź jakąś książkę o B6 bo inaczej będzie Ci ciężko. Jako doraźną pomoc mogę Ci powiedzieć, że Edity (raczej powinno być TMemo i tak) mają własność jak TEdit->Text.
Możesz to ustawiać i odczytywać. Akcję jaką się wykona po kliknięciu w przycisk możesz zrobić przez dwukrotne kliknięcie na przycisku w edytorze wizualnym. Wtedy edytor stworzy funkcję TButton->OnClick, i tak będziesz mógł pomyśleć jakie operacji na TEdit->Text (Edit1->Text, oraz Edit2->Text) wykonać.
P-132605
JohnyGuliano
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-05-22 14:37:11
Okej, z pierwszym zadaniem już sobie poradziłem, ale bardzo prosiłbym o pomoc z drugim.
P-132606
darko202
» 2015-05-22 15:19:25
1.
poczytaj jakiś kurs tak jak radzi akwes

poszukaj np.
https://www.google.pl/​?gws_rd=ssl#q=%C4%87wiczenia%20c%2B%2B%20builder
są tam nawet dostępne pliki pdf zawierające dużo potrzebnej Ci wiedzy

2.
do zrozumienia C++Bildera działania kontrolek przydało mi się zapoznanie z 
Delphi 4 ksiega eksperta.
to co było w tej książce (2 dni czytania) rozgryzałem metodą praktycznie wiele dni

teraz widzę,
Delphi 6. Vademecum profesjonalisty
prawdopodobnie może być bardziej adekwatne do obecnej wersji.


P-132613
« 1 »
  Strona 1 z 1