Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program do monitorowania urządzeń w sieci.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-07-08 16:18
Autor Wiadomość
Gravehumper
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Program do monitorowania urządzeń w sieci.
» 2015-07-08 15:44:48
Witam, jestem początkujący jeśli chodzi o programowanie, wpadłem na pomysł czy z niezbyt wielkimi umiejętnościami jest możliwe wykonać program do monitorowania konkretnych urządzeń w sieci ? Miałoby to polegać na tym, że wpisuję do rubryki nazwę hosta urządzenia lub adres IP a program co jakiś czas sprawdza czy urządzenie pinguje, jeśli tak to obok jest coś w stylu "OK" lub zielona kropka, a jeśli nie to czerwona. Może jest ktoś w stanie mnie nakierować czy jest to trudne do wykonania ? albo w jakim kierunku powinienem iść, w jaki obszar programowania w C++ wykonanie tego programu wchodzi, mam nadzieję, że nie strzeliłem kompletnie głupiego pytania, jeśli tak to przepraszam :)

Z góry dzięki za pomoc.
P-134458
pekfos
» 2015-07-08 16:18:41
mam nadzieję, że nie strzeliłem kompletnie głupiego pytania
Prawdopodobnie strzeliłeś. Co to znaczy, że coś jest trudne do wykonania..? Ktoś jest początkujący, ktoś zaawansowany - trudność napisania programu X jest dla nich różna, a to, że coś jest trudne dla początkującego, nic nie znaczy. Jesteś początkujący, ucz się podstaw. W którąkolwiek stronę byś potem nie skręcił, podstaw nie przeskoczysz. Potem sam będziesz już wiedzieć, co dalej.
P-134460
« 1 »
  Strona 1 z 1