Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Debian Testing]Wysypywanie się CodeBlocks

Ostatnio zmodyfikowano 2015-07-13 21:30
Autor Wiadomość
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Debian Testing]Wysypywanie się CodeBlocks
» 2015-07-13 16:39:30
Czy ktoś wie, co może być przyczyną wysypywania się CodeBlocks na tym systemie? Zainstalowane z repozytorium, piszę sobie w SFML i w ciągu 5 minut CB wysypało mi się chyba 10 razy. Poprostu się wyłącza bez żadnego błędu. Strasznie to irytujące. Ma ktoś pomysł co może być przyczyną i jak to naprawić? Chyba najwyższa pora zmienić środowisko, bo CB zaczyna mnie naprawdę irytować.
P-134625
DejaVu
» 2015-07-13 17:55:49
Powód wysypywania się:
a) pluginy
b) niezgodność biblioteki wxwidgets (czy coś podobnego) w Linuksie z tą, której oczekuje CodeBlocks.

Mi się sypał strasznie Code::Blocks jak uruchamiałem go na Ubuntu, który był aktualizowany z 10 do 12. Na świeżo zainstalowanym Ubuntu i instalacji z paczek, codeblocks działał znośnie.

W każdym razie też zauważyłem, że Code::Blocks trochę kuleje ostatnimi czasy. Robią refaktoring kodu i pluginów uważając, że stary kod był gówniany, a nowy jest zajebisty pomimo, że np. zdalne debugowanie się rozpierdziela tak często, że trzeba korzystać z GDB-a, a nie z Code::Blocks używającego GDB.

Przykład:
http://forums.codeblocks.org​/index.php?topic=19900.0
P-134627
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-07-13 19:01:15
Czyli zakładam, że najlepszym rozwiązaniem będzie przejście na coś stabilniejszego, dopóki CB się nie ustabilizuje? Cóż, myślałem nad KDevelop, bo akurat mam KDE i powinno się ładnie z nim zintegrować.
P-134630
DejaVu
» 2015-07-13 19:41:01
Jeżeli masz fundusze to ciekawym rozwiązaniem może być CLion. Niemniej jednak sam na chwilę obecną bym go nie kupował, bo z mojego punktu widzenia komercyjne IDE bez pełnego wsparcia debugowania nie jest warte rozważania (przez pełne wsparcie debugowania rozumiem debugowanie lokalne jak i debugowanie zdalne).
P-134633
bingo009
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-07-13 21:30:18
Raz, że nie mam funduszy za bardzo, a dwa, że jestem chyba jeszcze za mało obeznany w programowaniu, by w cokolwiek inwestować. Cóż, spróbuję ogarnąć KDevelop, na Windows pozostane na CB, bo tam działa bez większych problemów. Niewykluczone, że w wolnej chwili spróbuję też skompilować CB ze źródeł, może najnowsza wersja ze źródeł coś poprawiła w tym temacie.
P-134637
« 1 »
  Strona 1 z 1