Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Bjarne Stroustrup (twórca C++) zniechęca do C++!!! co o tym sądzicie?

Ostatnio zmodyfikowano 2010-02-26 20:17
Autor Wiadomość
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Bjarne Stroustrup (twórca C++) zniechęca do C++!!! co o tym sądzicie?
» 2010-02-25 09:07:33
http://forum.msstudio.com.pl/c.php?tytul=Geneza%20i%20przysz%B3o%B6%E6%20j%EAzyka%20C++
Są tam między innymi takie kawałki

Redaktor: Muszę przyznać, że zaczynam być tym wszystkim przerażony. Mówisz, że stworzyłeś ten język po to, aby wzrosły pensje programistów? To okropne!
Stroustrup: Nie zupełnie. Przecież każdy ma wybór. Nie przypuszczałem, że aż tak bardzo wymknie się to spod kontroli, jednak stało się. C++ już stopniowo wymiera, ale programiści dalej są dobrze opłacani - szczególnie ci, którzy zajmują się tworzeniem projektów za pomocą tego steku bzdur. Zdajesz sobie sprawę, że pracowanie nad dużym modułem programu w C++ nie jest możliwe, jeśli sam go nie napisałeś?

P-14154
DejaVu
» 2010-02-25 09:10:13
Najwyraźniej nie ma on pojęcia o programowaniu i jedyne co potrafi robić to być może książki pisać i bajki opowiadać.

/edit:
Dla mnie to co jest tam napisane to jest jakiś żart. Jeśli to jest wypowiedź autora tego języka to najwyraźniej nie potrafi on poprawnie programować obiektowo.

/edit2:
Jeśli jest to wywiad prawdziwy to warto tutaj zaznaczyć, że jest on z 1998 roku. Zobacz sobie na produkcje gier do 1998 roku i po nim. Jak byś zebrał fakty do kupy to byś również wiedział, że programiści C przesiadający się na C++ wyznawali głośno zasadę: najpiękniejsze w obiektowości C++ jest to, że nie trzeba z niej korzystać. Postęp więc w tej materii de'facto nie szedł, a pisanie programów stricte poprawnie obiektowo nie było opłacalne - w końcu jeśli kod jest zawiły to wartość pracownika, który potrafi się w nim poruszać jest znacznie większa, a co za tym idzie pracownik doświadczony staje się niezastąpiony. Na dzień dzisiejszy jednak jeśli firma wytwarza oprogramowanie w C++ to wymuszają znajomość znajomość programowania obiektowego i mają dobrze opłacany zespół architektów, którzy mają dbać o to aby kod był czytelny i w miarę możliwości maksymalnie prosty w rozwoju.
Taka postawa w konsekwencji do programowania stricte obiektowego powoduje to, że:
1) kod jest łatwiejszy w utrzymaniu i rozwoju;
2) pracownika doświadczonego łatwiej zastąpić;
3) w efekcie ptk 1) są mniejsze stawki godzinowe dla programistów na średnim lub dobrym poziomie, ale nie będących architektami bądź projektantami.
P-14155
marek
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-02-25 09:14:33
Mam taką nadzieję- Już od dłuższego czasu męczę się z C++.
P-14156
WunM
» 2010-02-25 10:39:13
Tak to fake.
P-14157
Elaine
» 2010-02-25 12:35:39
Najwyraźniej nie ma on pojęcia o programowaniu i jedyne co potrafi robić to być może książki pisać i bajki opowiadać.
Pozostaje mi się uśmiechnąć i pod nosem mruknąć "i kto to mówi"...

Dla mnie to co jest tam napisane to jest jakiś żart.
Dla każdej istoty myślącej też jest to żart - czy nie wydaje ci się oczywiste, że to fake?

@marek - zrobiłeś orty w temacie. Popraw na "Bjarne", "Stroustrup" i "twórca C++".
P-14161
wojos
» 2010-02-26 20:17:25
P-14212
« 1 »
  Strona 1 z 1