Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[ZADANIE - trudne!] Szukanie buga za pomocą logów

Ostatnio zmodyfikowano 2010-02-27 13:16
Autor Wiadomość
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[ZADANIE - trudne!] Szukanie buga za pomocą logów
» 2010-02-25 11:03:53

Opis zadania

Zadanie polega na znalezieniu bug'a w poniższym programie:
http://ddt.pl/bug.exe

Log, który powinien naprowadzić na znalezienie miejsca wystąpienia błędu:
http://ddt.pl/bug.log

W niniejszym zadaniu należy wskazać miejsce wystąpienia błędu.

Jak uzyskać błąd w programie?

Wystarczy nacisnąć strzałkę w dół. Pokaże się komunikat ASSERT'a, w którym należy kliknąć ANULUJ. Od tego momentu zawarte są logi, aż do ukazania się drugiego okienka ASSERT.

Jaki powinien być prawidłowy efekt działania?

W prawidłowym przypadku obiekt przemieszczający się nie powinien przelecieć przez ukośną linię. Celem tego zadania jest ustalenie miejsca w którym wykonana została nieprawidłowa operacja zmiany pozycji/prędkości, bądź nie wykrycia kolizji między prostymi.

Pozostałe informacje

Zadanie jest trudne, obecnie nie ma rozwiązania i sam go będę poszukiwał, ale w ramach przerwy od niego postanowiłem się problemem z Wami podzielić - logi są jednym ze sposobów namierzania błędów i jeśli chcesz poćwiczyć ich analizowanie to tutaj masz doskonałą okazję do tego - przykład bowiem nie jest banalny - wręcz przeciwnie.
P-14158
Elaine
» 2010-02-25 12:55:00
Powiedziałbym coś o tym, jak jest napisany kod, ale...
P-14162
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-02-25 13:28:22
Ale nie możesz, bo nie masz kodu więc nie masz czego oceniać :)
P-14164
Elaine
» 2010-02-25 14:08:59
Ale mam binarkę, a to wystarczy... Niektóre dziwactwa są bez problemu zauważalne z poziomu disasma. Po prostu się zlitowałem, a nie "nie mogę".
P-14165
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-02-25 16:07:37
No... w szczególności, że maksymalna optymalizacja jest włączona :) to Twoja ocena kodu na pewno będzie perfekcyjna.
P-14166
Elaine
» 2010-02-25 16:24:32
Akurat optymalizacje nie zaciemniają kodu tak bardzo, jak niektórym się wydaje... Ale nie o to chodzi, tylko o pewną jazdę z tym, co CRT robi po powrocie z main/wmain/WinMain/wWinMain.
P-14168
DejaVu
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-02-25 17:57:30
Wiesz... okno jest uruchomione w threadzie, a nie w funkcji głównej, która de'facto idzie do piachu. Skoro już Ci chodzi tak bardzo o tego maina to jeśli Ciebie to zbawi wygląda on tak:
C/C++
int WINAPI WinMain( HINSTANCE hInstance, HINSTANCE hPrevInstance, LPSTR lpCmdLine, int nShowCmd )
{
    CEksperymenty * pWindow = new CEksperymenty( "instance1" );
    pWindow->setTitle( "Aplikacja OpenGL" );
    wapi::windows().start( pWindow ); //To uruchamia okno w nowym wątku
    return 0;
}
P-14173
Elaine
» 2010-02-25 19:08:22
Ale main mnie nie interesuje (jak będę chciał źródło jakiejś funkcji to sobie je wywlekę) - przeczytaj jeszcze raz mój post...
P-14174
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona