Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Kilka plików w programie.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-09-20 19:51
Autor Wiadomość
Dragren
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Kilka plików w programie.
» 2015-08-30 22:36:02
Witam !
Otóż mam pytanie czy jest możliwość podzielenia kodu na 3 pliki : main.cpp , lokacja1.cpp , lokacja2.cpp . Czy można otóż te 3 pliki połączyć i po przyciśnięciu np przycisku 1 przenosi nas do pliku "lokacja1.cpp". Potrzebne mi to po to , aby cały program nie był pomieszany i żebym wiedział co gdzie jest.
P-137078
michal11
» 2015-08-30 23:02:11
Tak.

Od siebie dodam(bo o to nie zapytałeś), że jeżeli chcesz wiedzieć jak to zrobić to poszukaj informacji w internecie, w szczególności w tutejszym kursie jest na pewno lekcja na ten temat.

Frazy, które należy wpisać w wyszukiwarkę google:
P-137079
mateczek
Programowanie obiektowe
» 2015-09-19 19:34:09
Ja sobie piszę klasy. Każda z dwóch plików. (jestem elektrykiem nie programistą:P Więc w mojej praktyce jeszcze mi się nie zdarzyło rozbijać klasy na więcej plików:P)
Każdą klasę dzielę na plik nagłówkowy, i plik implementacji. Używam qtCreatora bo upodobałem sobie bibliotekę QT !!!
Oczywiście czasami klasa jest tak mała że nie trzeba dwóch plików wszystko da się zmieścić w pliku nagłówkowym. Na przykład napisałem klasę bitArray(16 elementowa tablica bitów). Gdzie de facto potrzebne mi były jedna funkcja i jeden przeciążony operator[]. Wówczas da się zmieścić klasę w jednym pliku nagłówkowym. - każda funkcja z definicją w pliku nagłówkowym jest automatycznie inline!!! i jeśli funkcje są krótkie to jest to jak najbardziej wskazane

https://pl.wikibooks.org/wiki/Programowanie_C%2B%2B_Qt4_w_systemie_Gnu-Linux/QVariant
P-137685
Monika90
» 2015-09-20 11:16:45
każda funkcja z definicją w pliku nagłówkowym jest automatycznie inline!!!
Wcale że nie.
P-137707
mateczek
kiedyś czytałem takie wyjaśnienie
» 2015-09-20 19:42:41
Że gdyby w pliku nagłówkowym funkcja była kompilowana normalnie to podczas linkowania mogło by dojść do konfliktu. Bo przecież było by kilka instancji tej samej funkcji!!!
Ale wiadomo wszystko się zmienia :) i pewnikiem jakoś to już obeszli :). Czy reasumując jeśli chce się by funkcja była "inline" to nawet rozwijając ją w pliku nagłówkowym trzeba dodawać ten przedrostek!!!
P-137736
Monika90
» 2015-09-20 19:51:11
Że gdyby w pliku nagłówkowym funkcja była kompilowana normalnie to podczas linkowania mogło by dojść do konfliktu. Bo przecież było by kilka instancji tej samej funkcji!!!
Tak właśnie będzie. No chyba, że funkcja będzie zdefiniowana wewnątrz definicji klasy. Takie funkcje automatycznie otrzymują atrybut inline. Ale to dlatego, że są wewnątrz klasy, a nie dlatego, że są w pliku nagłówkowym.
P-137739
« 1 »
  Strona 1 z 1