Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jak zainkludować GLUTA do projektu QT.

Ostatnio zmodyfikowano 2015-09-07 22:08
Autor Wiadomość
Max_150
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Jak zainkludować GLUTA do projektu QT.
» 2015-08-31 21:26:02
Jak w nazwie tematu u góry.

Mam błąd :
:-1: error: skipping incompatible C:/Programy/Programowanie/QT_Library/qt-5.3.2-x64-mingw491r1-sjlj/mingw64/bin/../lib/gcc/x86_64-w64-mingw32/4.9.1/../../../../lib/libfreeglut.a when searching for -lfreeglut

"libfreeglut.a when searching for -lfreeglut"      <<Co ma znaczyć ten błąd,skoro szukane jest :
 "libfreeglut" a nie "-lfreeglut"?????


Oczywiście,błąd dotyczy wszystkich elementów.Wpisy do pliku .pro:


LIBS += -L"C:/Programy/Programowanie/QT_Library/qt-5.3.2-x64-mingw491r1-sjlj/qt-5.3.2-x64-mingw491r1-sjlj/lib/freeglut.a"
LIBS += -L"C:/Programy/Programowanie/QT_Library/qt-5.3.2-x64-mingw491r1-sjlj/qt-5.3.2-x64-mingw491r1-sjlj/lib/freeglut_static.a"
LIBS += libfreeglut -lopengl32 -lglu32 -luser32

Gdzie z nich wynika,że szukane jest "-lfreeglut"????

Nawet gdy dam :

LIBS += "-llibfreeglut -lopengl32 -lglu32 -luser32"  <<Mam ten sam błąd.



Mam 49 błędów,sugerujących,że szukane jest coś,czego nie ma,ok,gdy zmieniam na poprawną nazwę (wynikającą z błędu)

np. "libfreeglut.a when searching for -lfreeglut" 





Kiedy daję do projektu:

LIBS += -lfreeglut -llibopengl32 -liblglu32 -llibuser32

Czy nawet samo "LIBS += -lfreeglut"

Mam błąd: :-1: error: cannot find -lfreeglut



MIMO IŻ w folderach,docelowych pliki jak freeglut.a,libopengl32.a,itp,znajdują się,tam gdzie powinny.CO to ma znaczyć?
P-137103
DejaVu
» 2015-09-01 08:59:58
-l jest poleceniem, które mówi 'linkuj bibliotekę', a za nim występuje nazwa biblioteki. Bibliotekę, której szuka to libJakasNazwa.a, czyli zapis -lJakasNazwa wciągnie bibliotekę o wcześniej wspomnianej nazwie.

/edit:
MIMO IŻ w folderach,docelowych pliki jak freeglut.a,libopengl32.a,itp,znajdują się,tam gdzie powinny.CO to ma znaczyć?
Powydzieraj się na komputer - na pewno Ci odpowie. W zasadzie Twoje pretensje kierujesz do samego siebie, bo to Ty robisz błędy. Zgodnie z tym co napisałeś Twoja biblioteka nazywa się nie tak jak powinna.

/edit:
Z tego co pamiętam to duże L służy do określania katalogu w którym ma szukać bibliotek, a nie do podawania ścieżki do konkretnego pliku.

/edit:
https://gcc.gnu.org/onlinedocs​/gcc/Directory-Options.html
-Ldir
Add directory dir to the list of directories to be searched for -l.
P-137111
Max_150
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-09-01 10:54:06
Gdy nazywa sie,jak powinna,i tak mam błędy,że nie można jej odnaleźć,więc co za różnica?
Co do ścieżki,czy małe,czy duże l,i tak błąd,"cant find".Na tutorialu,jaki oglądałem,wystarczyło dodać liby,i po sprawie,przekleić pliki,i wszystko,pięknie chodzi.Jakaś lipną wersją MinGW mam,nieszczęsną na pewno.

NAjlepszym rozwiązaniem,było by przekompilowanie tego GLUT'a,i wtedy,zalinkować,tak mi poradzono,tyle,że brak pliku,jaki jest na tutorialu.COś takiego jak "QT Command prompt",powinno siedzieć w folderze z MinGw,np,pobrałem nawet wersję (chyba) komercyjną,na 30 dni próby,i też nie ma tam,jakiejkolwiek konsoli.Jak to przekompilować,również nie wiem,bo na tutorialach,wszyscy odpalają konsolę,i coś popiszą,i idzie.

Wie ktoś coś jak przekompilować LIB'y w MinGw????
P-137112
DejaVu
» 2015-09-01 12:34:18
Gdy nazywa sie,jak powinna,i tak mam błędy,że nie można jej odnaleźć,więc co za różnica?
Jak wiesz lepiej to po co zadajesz pytania.
P-137114
Max_150
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-09-01 21:30:07
Pytam po to,żeby dowiedzieć się co jest nie tak.I informuje Cię,że oglądałem filmy,jak to zainstallować,i jest to zgodne,z tym,co inne osoby mi wspominały,ok?
Więc dla tego też,pisze,bo nie działa,a jest to prosta installacja.Dla tego,wnisek sam się nasuwa,co jest??

Widzę,że wiele wiesz,więc po prostu odpowiedz,a jak nie chcesz,nie jest to dla Ciebie problemem,itp,to nie pisz.
P-137128
DejaVu
» 2015-09-01 23:44:52
Widzę,że wiele wiesz,więc po prostu odpowiedz,a jak nie chcesz,nie jest to dla Ciebie problemem,itp,to nie pisz.
Jak na razie widzę, że to Ty jesteś problemem, bo rozwiązanie dostałeś, które olałeś. Z takim podejściem nie udzielaj się proszę na forum.

/edit:
Tak swoją drogą Twoim źródłem problemu jest komunikat: error: skipping incompatible, który informuje Ciebie o niezgodności stosowanej architektury biblioteki w stosunku do tego w jakiej architekturze kompilujesz projekt.
Mówiąc prościej: masz kompilator 64-bitowy, kompilujesz projekt 64-bitowo, a Twoja biblioteka do której się doczepił jest zapewne 32-bitowa, więc nie może jej użyć do linkowania.

http://stackoverflow.com​/questions/8927778​/qt-creator-getting-error-skipping-incompatible-when-include-library
P-137129
Max_150
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-09-03 15:12:14
""Jak na razie widzę, że to Ty jesteś problemem, bo rozwiązanie dostałeś, które olałeś. Z takim podejściem nie udzielaj się proszę na forum.""

Teraz dopiwro wspomniałeś,o głownym problemie,czyli 64 bitowy program,64 bitowy kompilator,i 32 bitowa biblioteka,tyle że sprawdzałem na 32 bitowym MinGw,i też nie działało.Czy wtedy źle to zalinkwałem,czy jakiś inny problem wystąpił,nie wiem.


Domyślam sie,że wszystko musi być 32 bitowe.
P-137219
DejaVu
» 2015-09-04 18:58:04
Teraz dopiwro wspomniałeś,o głownym problemie,czyli 64 bitowy program,64 bitowy kompilator,i 32 bitowa biblioteka,tyle że sprawdzałem na 32 bitowym MinGw,i też nie działało.
Jak wklejasz byle jak logi to się nie dziw, że nikomu się ich nie chce czytać. Temat również źle nazwałeś, więc dostawałeś odpowiedź nawiązującą do konfiguracji GLUT-a, a nie rozwiązania konkretnego problemu linkera.
P-137268
« 1 » 2
  Strona 1 z 2 Następna strona