Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Stworzenie koła o efekcie światła w SMFL

Ostatnio zmodyfikowano 2015-09-24 23:36
Autor Wiadomość
shadow999
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Stworzenie koła o efekcie światła w SMFL
» 2015-09-24 09:19:53
Witam, tak jak w temacie, czy da się stworzyć powiedzmy białe koło, którego kolor przechodziłby powoli w czerń-środek biały, potem coraz mniejsze natężenie koloru. Z trójkątem i VertexArray sprawa byłaby banalna, a tu nie wiem jak to określić. Koło oczywiście mogę stworzyć shapem ale co z kolorem?
P-137879
1aam2am1
» 2015-09-24 11:03:15
C/C++
uint32_t count = 24; //(count < 3) return

vertices_.resize( count + 2 ); // + 2 for center and repeated first point

// Position
for( std::size_t i = 0; i < count; ++i )
{
    vertices_[ i + 1 ].position = getPoint( i, count, this->light_source_->radius_ );
}
vertices_[ count + 1 ].position = vertices_[ 1 ].position;

// Update the bounding rectangle
vertices_[ 0 ] = vertices_[ 1 ]; // so that the result of getBounds() is correct
insideBounds_ = vertices_.getBounds();

// Compute the center and make it the first vertex
vertices_[ 0 ].position.x = insideBounds_.left + insideBounds_.width / 2;
vertices_[ 0 ].position.y = insideBounds_.top + insideBounds_.height / 2;

for( std::size_t i = 0; i < count + 2; ++i )
{
    vertices_[ i ].color = sf::Color( this->light_source_->color_[ 0 ].r, this->light_source_->color_[ 0 ].g,
    this->light_source_->color_[ 0 ].b, 255 ); //na zewnatrz //brak przezroczystosci
}
vertices_[ 0 ].color = sf::Color( this->light_source_->color_[ 0 ].r, this->light_source_->color_[ 0 ].g,
this->light_source_->color_[ 0 ].b, this->light_source_->color_[ 0 ].a ); //wewnatrz

Jest to fragment mojej klasy. Do oświetlenia na początku była to tylko modyfikacja klasy sf::Circle
P-137880
shadow999
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-09-24 23:36:59
Dzięki za odpowiedź, w końcu zdecydowałem się jednak na użycie obramówek koła z coraz mniejszą alphą. Efekt prac nad cieniami:
http://zapodaj.net/411d9c1de03a5.jpg.html
P-137907
« 1 »
  Strona 1 z 1