Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

C++ problem - Monotonicznosc ciagu liczbowego

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-07 23:07
Autor Wiadomość
Reholte
Temat założony przez niniejszego użytkownika
C++ problem - Monotonicznosc ciagu liczbowego
» 2015-11-07 19:51:27
Dzięki pomocy użytkownika michal11 rozwiązałem swój problem. Temat uważam za zamknięty, a Tobie michal11 bardzo dziękuję za pomoc.
P-139781
michal11
» 2015-11-07 21:26:22
Przede wszystkim, kod jest okropny, nic nie mówiące nazwy zmiennych, goto, fatalne formatowanie.
Co do problemu (bo takiego kodu nie chce mi się czytać, zresztą i tak jest za długi) wystarczą 2 zmienne int i 3 zmienne bool.
boole będą oznaczały czy ciąg jest stały, rosnący czy malejący (jeżeli wszystkie 3 będą true to znaczy że ciąg jest nieokreślony, jeżeli tylko stały i malejący to nierosnący a jeżeli stały i rosnący to niemalejący), a int to wartość aktualnie wczytana i poprzednia.
W pętli przypisujesz wartość aktualną do poprzedniej i wczytujesz następną liczbę, jeżeli jest równa -1 to przerywasz, jeżeli aktualna jest większa od poprzedniej to zmienną bool rosnący zmieniasz na true i analogicznie do 2 kolejnych warunków ( stały i malejący).
Na koniec sprawdzasz tylko warunki i wypisujesz odpowiedni tekst.
P-139783
Reholte
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-07 23:07:57
Dziękuję serdecznie michal11 za pomoc. Dzięki Tobie udało mi się napisać poprawny program, ponieważ wszystko opisałeś bardzo dokładnie co powinienem zrobić. Ten mój kod był beznadziejny zdaję sobie z tego sprawę. Jeszcze raz wielkie dzięki.
P-139785
« 1 »
  Strona 1 z 1