Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Jeden enum w kilku plikach

Ostatnio zmodyfikowano 2015-11-29 15:32
Autor Wiadomość
marcolo2307
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-28 15:29:42
Są w odpowiedniej kolejności. Nieważne jak je ustawię, wynik jest ten sam. Dodatkowo innym enum, dodany w ten sam sposób, działa bez problemów.
P-140995
pekfos
» 2015-11-28 20:28:37
Ale zawsze bez problemu mi to działało.
Ciekawe na ilu plikach. Im więcej zależących od siebie plików, tym bardziej niemożliwe robi się takie konstruowanie programu. Jeśli nie możesz przewidzieć kolejności definicji, to tym gorzej dla tej twojej metody. Dalsze powtarzanie ci tego samego jest bezcelowe.
Jeśli ci to ciekawi, możesz poinstruować kompilator, by odpalił na kodzie tylko preprocesor. Zobaczysz wtedy, co się naprawdę dzieje.
P-141031
Gibas11
» 2015-11-28 20:36:56
Tylko do testów z preprocesorem zakomentuj wszystkie
#include <...>
, bo wyplute dane będą strasznie długie i może się w tym nie połapiesz. :/
P-141033
marcolo2307
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-28 20:51:15
Ok, przerobiłem to, tak jak mówiliście i w końcu działa. Wielkie dzięki :)

I jeszcze ostatnie pytanie:
Czy jest jakiś sposób, aby posegregować sobie pliki nagłówkowe, aby nie dołączać ich wszystkich w każdym pliku osobno, tylko coś takiego jak ten mój system.hpp?
P-141035
pekfos
» 2015-11-29 12:41:46
Czy jest jakiś sposób, aby posegregować sobie pliki nagłówkowe, aby nie dołączać ich wszystkich w każdym pliku osobno, tylko coś takiego jak ten mój system.hpp?
Możesz zrobić nagłówek 'wszystko w jednym', ale po to, by dołączać oddzielny moduł/bibliotekę do innej części. Przykładowo w SFML jest <SFML/Graphics.hpp> i cała masa nagłówków <SFML/Graphics/...>. Nie używaj czegoś takiego do skracania kodu wewnątrz modułu, bo będziesz mieć te same problemy, co wcześniej.

ich wszystkich w każdym pliku osobno
Jeśli musisz dołączać wszystko w każdym pliku, to albo nie rozumiesz, co robisz ze swoim programem, albo bardzo słabo podzieliłeś go na pliki (bo nie rozumiesz, co robisz ze swoim programem). Dołączanie naprawdę potrzebnych nagłówków przez pierwsze 50 linii kodu .cpp, to nie jest ani nic specjalnego, ani złego. To nawet preferowane rozwiązanie.
P-141061
marcolo2307
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2015-11-29 15:32:07
Wiem jak to sobie porozdzielałem, po prostu tak jak robiłem było mi wygodnie. Już wszystko pozmieniałem i w systemie został tylko SFML i STD. Jeszcze raz wielkie dzięki :)

Zamykam.
P-141082
1 2 « 3 »
Poprzednia strona Strona 3 z 3