Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Allegro - odczyt pliku , tło , polecenie system();

Ostatnio zmodyfikowano 2010-03-28 15:51
Autor Wiadomość
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Allegro - odczyt pliku , tło , polecenie system();
» 2010-03-27 23:57:13
Witam,napisałem gre,jest już prawie skończona,ale jak to zawsze na końcu chce się jak najwięcej poprawić :D. Jako,że w szkole ostatnie pół roku robiłem Pascala teraz pozapominałem trochę z C++,a w allegro to moja pierwsza gra.Do rzeczy:

1.Chcę odczytać na koniec gry cały plik txt z pewnymi wynikami.Zapisywanie do pliku zrobiłem,ale z odczytem jest problem.Robię go tak:

C/C++
string dane;
fstream plik1;
plik1.open( "tabela.txt", ios::in );
plik1 >> dane;
textprintf_ex( screen, font, 350, 400, makecol( 255, 255, 255 ), - 1, "%s", dane );
plik1.close();
Nie działa,próbowałem linijkami getline(plik1,dane) i zapętlić w while(eof),ale bez efektu.Wyskakuje komunikat Windows z zapytaniem czy wysłać błędy.Jeżeli dam w komentarz linijkę textprinft_ex to błąd nie wyskakuje...

2.Jest możliwość zrobienia tła - bmp.Jakim poleceniem?

3.W programie jest możliwość zapytania do autora.Po naciśnięciu jakiegoś klawisza ma się otworzyć w trybie pełnoekranowym IExplorer i tam poprzez formularz można wysłać zapytanie. W Start-->Uruchom wpisuje iexplore -k www.onet.pl i to się otwiera jak powinno,ale jak dam to w system(); to nie działa. Jak zapisze to w pliku *bat też nie działa,bo pisze,że nie rozpoznaje polecenia iexplore.Dziwne ,bo w Uruchom działa. . . Jeżeli ktoś wie jak to rozgryść też proszę o info
P-15508
pekfos
» 2010-03-28 12:35:38
1. %s dotyczy char* a nie string  zamień dane na dane.c_str()
2. Chodzi o przeźroczystość? Jak tak to zamaluj tło na kolor różowy
(255,0,255) i wyświetlaj funkcją masked_blit.
3. system() jest do poleceń systemowych a nie do uruchom.
Wejdź w menu start/Akcesoria/Wiersz polecenia i wpisz "start /?"
Bo widzę że o to polecenie ci chodzi.
P-15516
franz
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2010-03-28 15:51:09
Dziękuje za odpowiedź,wszystko śmiga
P-15538
« 1 »
  Strona 1 z 1