Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Windows CE - jakie biblioteki?

Ostatnio zmodyfikowano 2016-02-23 21:20
Autor Wiadomość
Martiial
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Windows CE - jakie biblioteki?
» 2016-02-21 13:37:03
Witam, tak jak w temacie, jakich bilbiotek byście użyli do napisania aplikacji na Windows CE 5.0 i wyższe.


**Zastanawiałem się czy wybrać ten dział, czy ten odnośnie "bibliotek", ale stwierdziłem, że tam zazwyczaj podawane są konkretne biblioteki, a tutaj pytam jakiej użyć.
P-145116
Gibas11
» 2016-02-21 13:43:07
Jakich aplikacji? Bo wiesz, biblioteki dobiera się w zależności od obranego celu.
P-145117
Martiial
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-21 13:52:13
Apka pobiera dane z zewnątrz (podczerwień), user dopisuje do niej jakiś opis - swój, i te 2 (jakby) wiadomości zapisuje do vectora jako jedno, by potem wyświetlić historię pobranych danych. To tak w dużym skrócie.
P-145118
DejaVu
» 2016-02-22 09:46:22
do przechowywania danych uzylbym pewnie SQLite.
P-145151
Martiial
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-23 19:33:59
Panowie(i Panie) czy pisanie w MFC jest kompatybilne z WinCE? Dużo czytałem na temat WinCE i mam jednocześnie dużo pytań, bo jestem literalnie nowy a mam mało czasu na napisanie apki. Czyli pytania:
1. MFC działa z WinCE?
2. Visual..jaki?
3. Czy potrzebuje jakieś plug-iny na visuala, żeby napisać apke.
4. Jeśli nie MFC, to co byście wybrali? - widziałem, że Visual Studio Pro 2005 ma wybór(opcję) WCE Application, ale ja tego nie mam ;/
P-145226
mateczek
» 2016-02-23 20:56:30
Ale wiesz, że Windows CE jest trupem?? M$ uśmiercił ten system jakieś 5 lat temu.
jeśli musisz coś jeszcze na to napisać to ściągnij jakiegoś starego visuala i pokombinuj (o ile Microsoft w ogóle udostępnia jeszcze stare wersje swoich narzędzi). A jeśli m$ tego nie robi to wątpię by komuś innemu się chciało.

Jeśli ten WindowsCE chodzi na Procku 386 a nie na arm to możesz zwykłą apkę napisaną na Windowsa XP spróbować odpalić. Jeśli chodzi na arm to nie mam pojęcia :P


Słowa kluczowe to Software Development Kit (SDK) i windows CE.
P-145230
Martiial
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-02-23 21:20:59
Niestety muszę, wiem, że system to trupek, ale co zrobić jak mi takie zadanie dano :/. Sam się wpieniam ale co zrobić, trza walczyć :(.
Sytuacja jest taka, że urządzenie ma WinCE 5.0 i procek ARM.

Jestem zakłopotany bo nawet nie wiem jakich bibliotek użyć, w MFC pisać czy nie. Najdziwniejsze jest to, że mam VS 2005,2008,2010,2012,2013 i 2015 i w żadnym nie mam WCE Application przy tworzeniu projectu, i w żadnym nie mam "Platform Builder"(albo Project Builder, zawsze mi się to myli).

Jakby mi ktoś mógł przy okazji wyjaśnić co gdzie wkładać w MFC, bo mam też taki problem, że chcę wstawić "Buttony" w projekcie MFC i tam mam podać parametr bodajże pParentWnd w przedostatnim "przecinku" i pisze mi, że pParentWnd jest undeclared, to tak przy okazji jakby mi ktoś mógł wytłumaczyć co gdzie wkładać to byłbym wdzięczny. Może być jakiś link, ale wolałbym wytłumaczenie tu na forum, bo z MSDN mam full klas których niby mogę użyć ale to już mam i jak widać nie jest wystarczające jeśli chodzi o mnie >.< .

Dobra to myślę, że póki co to tyle z mojej strony i czekam na szybkie, wartościowe komentarze.

Btw. Instalowalem niby SDK na Visuala 2008, "WinCe 5.0 SDK", i niby jest zainstalowane, ale w Visualu nic się nie zmienia. Potem znalazlem by wpisać polecenie z Command Prompt czy jakoś tak, wpisuje polecenie i wyświetliło mi komunikat, że nie mam uprawnień. Jak coś robiłem to z "uruchom jako administrator". Mam już dosyć tego, chciałbym wkońcu "wartościowo pokodzić", wiedząc, że robie coś dobrze, bo póki co to mam pasmo zwalonych instalacji i walczenie z tym WinCE. PLEASE HELP ME
P-145232
« 1 »
  Strona 1 z 1