Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

[Kurs C++] Rozdział 27 (Wyszukiwanie frazy w tekście) Problem z przykłądowymi kodami

Ostatnio zmodyfikowano 2016-07-14 18:53
Autor Wiadomość
W1ll_3ty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
[Kurs C++] Rozdział 27 (Wyszukiwanie frazy w tekście) Problem z przykłądowymi kodami
» 2016-07-14 16:13:09
Witam, gdy w rozdziale 27 skopiowałem sobie przykładowy kod do edytora i spróbowałem skompilować dostałem takie błędy:

C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|6|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|6|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|7|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|7|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|8|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|8|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|9|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|9|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|9|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|9|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|10|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|10|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|10|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|10|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|11|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|11|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|12|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|12|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|13|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|13|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|14|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|14|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|15|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|15|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|15|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|15|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|16|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|16|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|16|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|16|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|17|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|17|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|18|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|18|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|23|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|23|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|24|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|24|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|25|error: stray '\240' in program|
C:\Users\Maciek\Desktop\Admin\C++\wyszukajfraze.cpp|25|error: stray '\240' in program|
||=== Build finished: 40 errors, 0 warnings ===|

Akurat ten log należy do tego:
C/C++
#include <string>
#include <iostream>

void szukajWszystkichZnakow( std::string & tekst, char szukanyZnak )
{
        size_t znalezionaPozycja = tekst.find( szukanyZnak );
        if( znalezionaPozycja == std::string::npos )
        {
                std::cout << "Nie znaleziono znaku w tekscie" << std::endl;
                return;
            }
       
        do
        {
                std::cout << "Znak zostal odnaleziony na pozycji " << znalezionaPozycja << std::endl;
                znalezionaPozycja = tekst.find( szukanyZnak, znalezionaPozycja + 1 );
            } while( znalezionaPozycja != std::string::npos );
   
       
}

int main()
{
        std::string naszTekst = "Przyklad z kursu C++ (http://cpp0x.pl)";
        szukajWszystkichZnakow( naszTekst, 'z' );
        return 0;
}
Lecz przy wszystkich tych kodach z tego rozdziału jest bardzo podobny log. Jak mam to naprawić? Proszę o szybką pomoc i z góry dzięki.
P-149944
carlosmay
» 2016-07-14 17:52:18
Coś więcej? Jakie środowisko? Jaki system?
Kod jest OK. Może kompilator się popsuł lub robisz jakiś błąd.
Może kodowanie znaków wklejonego kodu jest niezgodne.
Przepisz go do czystego projektu i sprawdź czy działa.
P-149947
W1ll_3ty
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-07-14 18:53:57
Faktycznie, gdy przepisałem ten kod to działał ale nie będę każdego kodu przepisywał bo jak znowu któryś wkleiłem to i tak nie działał. System mam Windows 10 i środowisko CodeBlocks. Masz chyba rację z tym kodowaniem znaków wklejonego kodu, ponieważ gdy za pierwszym razem próbowałem kompilować kod to wysuwało się takie okienko i coś tam właśnie pisało po angielsku na ten temat tylko już nie pamiętam a one się już nie wysuwa.
P-149955
« 1 »
  Strona 1 z 1