Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Typy pół w bazach danych

Ostatnio zmodyfikowano 2016-08-20 09:33
Autor Wiadomość
użytkownik24
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Typy pół w bazach danych
» 2016-08-19 21:08:26
Witam,
Nie znalazłem tego tematu na forum. Jeśli jednak jest, to z góry przepraszam.
Więc tak, piszę implementacje bazy danych, którą przechowuję sobie w pliku i wczytuje ją podczas uruchomienia programu (tabele i ich konfiguracje). Moim problemem jest dylemat. Czy lepiej wczytywać sobie każde pole tabeli do stringa i w razie potrzeby konwertować je na odpowiednie typy, czy lepiej jednak od razu wczytywać je do odpowiednich typów. To pierwsze rozwiązanie jest prostsze w implementacji, lecz wymaga więcej pamięci na ociężałe stringi, a drugie jest trudniejsze do napisania (wymaga dużo instrukcji warunkowych w metodach klasy itp.), ale za to mniej pamięciożerne. Moje pytanie brzmi: jaki sposób jest bardziej prawidłowy i czy istnieje jakieś lepsze rozwiązanie? Z tym pytaniem zwracam się szczególnie do osób mających doświadczenie w tym temacie, choć każda cenna porada będzie dla mnie pomocna.
Pozdrawiam.
Ps. Nie chce żadnych kodów chcę tylko dostać poradę od kogoś mądrzejszego ode mnie.
P-150996
Gibas11
» 2016-08-19 22:47:55
Zależy od zastosowań, jak to jakiś program idący na produkcję i pracujący pod dużymi obciążeniami na ogromnych zbiorach danych to wypadałoby operować na docelowych typach danych, jak jest lepiej to możesz kosztem wydajności zrobić całość w oparciu o stringi i będzie ok. Mimo wszystko w miarę wydajne i raczej czytelniejszy kod. No i potem z takiej tablicy opartej o stringi łatwiej odzyskać dane w razie awarii.
P-150997
użytkownik24
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2016-08-20 09:33:47
Ok, dzięki za pomoc.
P-151002
« 1 »
  Strona 1 z 1