Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Zadanie domowe: tablice jednowymiarowe

Ostatnio zmodyfikowano 2016-10-01 00:12
Autor Wiadomość
jujuju
Temat założony przez niniejszego użytkownika
Zadanie domowe: tablice jednowymiarowe
» 2016-09-30 23:48:23
Witam
Od jakiegoś czasu uczę się z poradnika z tej stronki i obecnie jestem na rozdziale "tablice jednowymiarowe", które brzmi

"Napisz program, który wylosuje 999 liczb całkowitych z zakresu od 4 do 10 włącznie, wypisze te wartości na ekran, po czym zsumuje je i wynik wypisze na ekran. Program ma wykorzystywać tablicę, która zostanie najpierw wypełniona liczbami losowymi z określonego przedziału, a następnie wynik zostanie obliczony na podstawie zawartości całej tablicy."


Mój kod :
C/C++
#include <iostream>
#include <cstdlib>
#include <ctime>
using namespace std;
int main()
{
   
   
   
    int liczbaa;
    int licznik = 0;
   
   
    do {
       
        cout << liczbaa << ", ";
        liczbaa =( rand() % 7 ) + 4;
        licznik++;
       
    } while( licznik < 999 );
   
   
   
    return 0;
}

I mój problem polega na tym że nie mam pojęcia do czego użyć tablice czy mógłby mnie ktoś nakierować na dobrą drogę :)

PS wiem że program ma sumować liczby ale tym się zajmę jak znajdę rozwiązanie :)

Pozdrawiam
P-152130
carlosmay
» 2016-10-01 00:12:38
I mój problem polega na tym że nie mam pojęcia do czego użyć tablice czy mógłby mnie ktoś nakierować na dobrą drogę :)
Deklarujesz tablicę na 999 elementów.
W pętli wypełniasz (przypisujesz do jej poszczególnych elementów) wylosowaną liczbę (4-10).
W pętli wyświetlasz wszystkie elementy tablicy (w każdym kolejnym obiegu pętli wypisujesz kolejny element).
W pętli sumujesz wszystkie elementy tablicy (w każdym obiegu pętli powiększasz zadeklarowaną zmienną reprezentującą sumę,
do tej operacji możesz wykorzystać poprzednią pętlę).
Na koniec wyświetlasz tą sumę.

Przeczytaj jeszcze raz rozdział. Popatrz na przykłady

Tablice zmiennych, a pętle

.
P-152132
« 1 »
  Strona 1 z 1