Panel użytkownika
Nazwa użytkownika:
Hasło:
Nie masz jeszcze konta?

Program w c++ - zaczytywanie plików txt + wykres

Ostatnio zmodyfikowano 2017-02-04 10:30
Autor Wiadomość
mateczek
» 2017-01-24 11:51:38
visualStudio jest darmowy!!!

wykresy korzystanie z GNUPLOT (zewnętrzna aplikacja)
http://cpp0x.pl/artykuly/?id=52

P-156852
r00t
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-28 09:49:28
Ja mam pro i korzystam z chart


Temat już ogarnąłem dzięki Wam Panowie, temat do zamknięcia chyba że ktoś chce kod jak wygląda.

Pozdrówki
P-157047
abecadlo123
kod programu
» 2017-01-30 09:51:48
hej r00t jestes w stanie podac gotowy kod programu? Bylbym wdzieczny
P-157116
r00t
Temat założony przez niniejszego użytkownika
» 2017-01-30 13:26:21
Pracujesz na uczelni :D ?
P-157118
madpl1239
» 2017-02-04 10:30:55
Hejka:))
Jestem tu cokolwiek nowy - ale kiedyś nawet sporo programowałem (he he właśnie na studiach)

Czytam twój problem czy temat i widzę, że popełniasz podstawowe błędy - wynikają one albo z braku czasu na zastanowienie się  nad kodem albo z nierozumieniem podstaw działania języka C++ i np: alokacji pamięci:)))
Ale kto ni popełnia błędów? Najważniejsze, że chcesz dany problem rozwiązać i jeszcze jedno:
Już sam fakt, że piszesz kod - pozwala Ci o wiele lepiej poznać arkana programowania:))

krótki kurs:)))

jesli chcesz zaalokować w C++ RAM dla jakiejś zmiennej typu np: int to piszesz tak:


C/C++
int rozmiar;
int * wsk;

wsk = new int;

jesli chcesz zaalokować RAM dla tablicy, która będzie zawierała elementy typu int to piszesz tak:

C/C++
int rozmiar;
int * wsk;

wsk = new int[ rozmiar ];

jeśli chcesz zaalokować RAM wskaźników do tablicy, która będzie zawierała wskazania elementów typu int to piszesz:

C/C++
int rozmiar;
int * wsk;

wsk = new int *[ rozmiar ];

Pamiętać trzeba , że tablica wskaźników jest czym innym niż tablica, w polach której są wartości typu np: int.
I już na etapie deklaracji wygląda to też inaczej inaczej:))

więc jeśli piszesz:

C/C++
tablica = new *[ l ];

to tablica będzie tu wskaźnikiem do tablicy wskaźników o rozmiarze l i każdy element takiej tablicy będzie zawierać wskaźnik czyli adres a nie wartość, którą potem można różnie interpretować:).

Pozdrawiam serdecznie i ja też sobie co nieco przypomniałem:)))
P-157318
1 2 3 4 5 « 6 »
Poprzednia strona Strona 6 z 6